uzależnienie, złe samopoczucie, nadmierne objadanie

napisał/a: tola1990 2010-05-09 22:37
Dzień dobry
Może przejźmy do sedna. Parę lat temu uległam kontuzji i wbrew całemu światu powróciłam wtedy do sportu teraz (rok temu) kontuzja zrobiła nawrot z tym że z dużo większym nasileniem kompletnie uniemożliwia mi to trenowanie, a ja ciągle chciałabym tam wrócić. Trenowałam przez 13lat właściwie bez przerwy, miałam plany związane ze sportem(AWF) jednak wszystko musiałam zmieniać właściwie w 2 miesiące. Niby akceptuje fakt, że ze sportem to prawie koniec jednak cały czas "próbuje" czy dam radę podejmuje próby treningów itp przez co pogarszam i przyśpieszam pogarszanie swojego stanu (mój proble tkwi też w tym że nie odbieram bodźców bólowych w sposób chyba włąściwy, co powoduje że mimo dość poważnej kontuzji (potwierdzoej klinicznie) mogę próbować dalej). Nie mam pojęcia co robić teoretycznie chciałam znaleźć sobie inne pasje niby znalazłam ale myśli o ćwiczeniach dalej powracają (basen nie pomaga próbowałam-chwilowo poprawia samopoczucie i jeszcze wzmaga chęć do próby ćwiczeń na lądzie). W momencie całkowitego odstawienia sportu po 2-3 dniach nagle zaczyna mi się ciągle chcieć jeść (dosłownie zjadłabym wszystko, a głównie są to słodycze), po za tym czuję po tych paru dniach dużo gorzej zarówno psychicznie jak i fizycznie (mam wrażenie że nagle jestem tonę cięższa aż ciężko mi wstać) Sprawa się zmienia gdy trochę poćwiczę wracają mi siły, szybciej wykonuje czynności dnia codziennego, a jeść chce mi się tyle co normalnemu człowiekowi. Dodam tylko że moją najdłuższą przerwą w treningach były 2 może 2,5tyg po tym okresie nie wytrzymałam i zaczęłam ćwiczyć w gipsie! Co robić żeby sobie z tym poradzić to trwa już rok, więc teoretycznie powinnam mieć wszystko za sobą, a tu jakby idzie nie w tą stronę ??