Uzależnienie od słodyczy

napisał/a: figa2 2010-05-07 23:19
Może to głupie, co teraz napiszę, ale jestem uzależniona od czekolady... nie potrafię po prostu przeżyć jednego dnia bez słodyczy...przyzwyczaiłam organizm do tego, że dzięki czekoladzie jest szczęśliwy i łatwiej radzi sobie ze wszystkimi problemami...ale dzięki temu uzależnieniu strasznie przytyłam i teraz potrzebuję pomocy...wiem, że muszę odstawić słodycze i trenować swoją silną wolę, ale nie wiem, co mam robić, gdy wciąż mi się to nie udaje...proszę o pomoc.
napisał/a: Asto 2010-07-31 21:16
Z tego, co wiem to jest to uzależnienie psychiczne.
Da się to opanować. Osobiście gdy byłem młodszy to miałem wielkie problemy ze słodyczami. Trudno przez to było mi nabrać masy. Często nie dojadałem obiadu i innych posiłków. W pewnych czasach miałem nawet niedowagę.

Gdy zacząłem dorastać udało mi się z tym skonczyć, lecz nie oczywiscie do konca, bo do dziś lubię zjeść sobie coś słodkiego, ale nie w takich ilościach i nie tak często.
Nabrałem oczywiscie masy ciała ale to juz dawno i teraz ćwicze.

Musisz starać się zdrowo odżywiać, staraj się wiecej jeść, wtedy nie bedziesz miała miejsca na słodycze, najlepiej słodycze zastępuj owocami, wg mnie to jest najlepszy sposób. Owoce mają fruktoze, jest to cukier calkiem inny niż zawarty w slodyczach.
pozdrawiam
Asto~
napisał/a: Lalcia23 2010-08-01 21:20
dokładnie. Staraj sie zastąpić słodycze czymś innym, właśnie np owocami. Organizm sie szybko przyzwyczai a Ty bedziesz sie odżywiać zdrowo, bo przecież lepiej jest zjeść mandarynkę czy też banana niż cukierka :)
Powiem ci ze mój narzeczony miał podobny problem, tyle że z chipsami :) Kupował sobie codziennie duuuuże paczki i zjadał je w kilka minut. Poszedł do lekarza i ten zamiast tego zalecił mu jedzenie np. wafli ryżowych, które smakują jakby były słone, ale są o wiele zdrowsze:) Różnica jest tylko taka ze organizm mojego narzeczonego domagał sie soli a Twój cukru ;P