Uzależnienie od Lorafenu

napisał/a: Marynatka60 2010-12-18 21:56
Mam problem związany z odstawieniem Lorafenu w dawce 2,5 mg.Biorę go tylko na noc abym mogła zasnąć.Niestety bez niego zasypiam dopiero nad ranem kiedy trzeba już wstawać.Ponad rok temu miałam duże problemy z zaśnięciem,mam 60 lat ,lekarz przepisał mi właśnie Lorafen który biorę do chwili obecnej.Próbowałam odstawić ale niestety bez rezultatu.Próbowałam nawet zmniejszać dawkę tzn.brałam przez tydzień 3/4 tabletki ale zasypiałam dopiero o 3 czy 4 tej nad ranem.Jak nie śpię to chodzę cały dzień jak w letargu i tylko czekam na moment żeby się zdrzemnąć chociaż na chwilę.Nie wiem co mam robić wiem że się uzależniłam ale jak z tego wyjść.Może ktoś mi pomoże.Proszę.
napisał/a: malutka40 2010-12-19 10:52
Ja tez byłam uzależniona od tego leku.Moja pani doktor powiedziała że Lorafen jest bardzo silnym lekiem uzależniającym i odstawienie przeważnie odbywa się w szpitalu.Mi na szczęście udało się go odstawić w domu,ale było naprawdę ciężko.Ja myślę że takiego leku sama nie powinnaś odstawiać tylko pod nadzorem lekarza i to on powinien Ciebie do tego przygotować.Pozdrawiam
napisał/a: Marynatka60 2010-12-28 22:05
Może mogłabyś mi podpowiedzieć co mam robić skoro tobie się udało.Przepraszam że pytam ale chcę się tego pozbyć jak najszybciej.
napisał/a: malutka40 2010-12-28 22:15
Tak jak Ci napisałam wcześniej,odstawić ten lek powinnaś tylko z lekarzem.
Moje odstawienie było 2 lata temu,już nie pamiętam jak wtedy miałam rozpisane leki.
Brałam Lorafen i do tego afobam,bo nie mogłam zostać bez leku (taki był zły mój stan zdrowia),a jak Ty się czujesz?możesz zostać bez leku????
Ja go odstawiałam około 3 miesięcy.
Pozdrawiam
napisał/a: Marynatka60 2010-12-28 23:19
Dzięki za szybką odpowiedż.Ja go biorę od roku tylko dlatego że nie mogłam spać.Miałam taki okres stresowy w swoim życiu.Lekarz mi właśnie przepisał Lorafen po którym mogłam zasnąć normalnie.Chciałam odstawić ale niestety nie spałam do 3 ej czy nawet 4 tej rano.Zasypiałam kiedy musiałam wstawać i tak zostało.Biorę go tylko przed spaniem 1 tabletkę ale czuję że jestem już popołudniu jakaś śpiąca i muszę się zdrzemnąć chociaż na pół godziny.Bardzo mi to przeszkadza i chciałabym jak najszybciej odstawić go tylko nie wiem jak.
napisał/a: malutka40 2010-12-29 11:14
Marynatka a byłaś z tym problemem u lekarza,który przepisał Ci Lorafen?
Powiedziałaś mu że chcesz go odstawić?
Może on Ci zrobi rozpiskę tego leku,ale przypuszczam że musiał by dać Ci coś lżejszego w momencie odstawiania Lorafenu.
Ja też jak chciałam sama odstawić inny lek,nie spałam do 3-4 rana,to był koszmar,chodziłam nie wyspana i czułam się źle.
Napiszę Ci moje zdanie na temat lekarzy......nie każdy lekarz jest równy lekarzowi......dlatego to Ty sama musisz wiedzieć czy lekarz który przepisał Ci Lorafen jest na tyle dobry w swoim zawodzie aby Ci pomóc..........ponieważ mój lekarz rodzinny nie potrafił mi dawno temu odstawić clonazepamu................a Lorafen odstawiał mi psychiatra.
Pozdrawiam
napisał/a: Marynatka60 2010-12-29 15:59
Dzięki Twoim podpowiedziom postanowiłam od stycznia zrobić porządek ze sobą.Najpierw wybiorę się do lekarza rodzinnego ,niestety tego nie ma co mi zlecił.Zobaczę co mi powie i jak się do tego ustosunkuje a jak nie to poproszę o skierowanie do psychiatry.Zresztą gdyby mi nie dała to wybiorę się prywatnie.O opinii zaraz cię powiadomię.A teraz życzę Ci Szczęśliwego Nowego Roku,zdrowia i uśmiechu na codzień.
napisał/a: malutka40 2010-12-29 16:47
Bardzo ucieszyło mnie Twoje postanowienie,będę czekała na opinie lekarza,napisz;))))))
Dziękuje za życzenia,ja również życzę Tobie w Nowym Roku,aby każdy dzień miał kształt Twoich marzeń,aby Twą drogę ominęły wszelkie troski,życzę Ci takich chwil,w których z uśmiechem na twarzy mogłabyś powiedzieć: JESTEM SZCZĘŚLIWA :)
napisał/a: Marynatka60 2010-12-29 18:21
Dzięki za życzenia i będę w kontakcie w styczniu.
napisał/a: Marynatka60 2011-02-23 15:42
Witam.Dość długo mnie nie było na Forum ale dopiero wczoraj miałam wizytę u psychiatry.Do wczoraj brałam jeszcze Lorafen.Zlecił mi Cloranxen 2x po 1 tabletce oraz Fevarin 1 tabletkę na noc.Za dwa tygodnie jestem umówiona na następną wizytę.Tak że od dzisiaj jestem na terapii odwykowej.Jak pójdzie to dam znać.W każdym razie dzięki tobie malutka40 zdecydowałam się na odstawienie.Przesyłam pozdrowienia.
napisał/a: malutka40 2011-02-24 16:26
Witaj
Bardzo się cieszę że zdecydowałaś się na wizyte u psychiatry,wierzę że to krok w dobrym kierunku...
pisz jak się czujesz po nowych lekach i jak Ci idzie odstawienie lorafenu...
trzymam kciuki:)
pozdrawiam
napisał/a: Marynatka60 2011-02-24 19:28
Witam.Wczoraj zażyłam pierwszy raz nowe leki .Na razie jest dobrze ale jak będzie dalej to się okaże po paru dniach.Będę w kontakcie.Pozdrawiam.