Uzależnienie od komputera, zagrożenia w szkole

napisał/a: Adamm1233 2014-06-04 22:08
Witam, jestem nowy na tym forum. Założyłem specjalnie konto po to, aby poradzić się co mam robić w tej trudnej dla mnie sytuacji..
A więc. Mam 15-ście lat, uczę się za granicą ( lecz mieszkam w Polsce ) i powiem w prost - jestem uzależniony od komputera, oraz mam poważne problemy w szkole. Rodzice wrócili przed chwilą z wywiadówki, i powiem, że jest masakra-lnie źle. Jestem zagrożony z 2 przedmiotów, z jednego został mi jeden test, który muszę dobrze napisać, żeby ledwo co z tego przedmiotu zdać. Z drugiego ( j.Polski ) mam jeszcze jedną lekturę oraz osobny test. Nauczyciele uważają mnie za przyjacielskiego, sympatycznego chłopaka, lecz wychowawczyni określiła mnie za " troszkę dziecinnego ". Miała na myśli to, że lubię żartować często na lekcjach, wygłupiać się, w czasie, gdy moi rówieśnicy są bardziej " dojrzali ". Od razu po szkole przychodzę do domu i włączam komputer, w pokoju mam straszny bałagan, dlatego, że nie chce mi się postrzątać ( to samo jest z nauką - nie chce mi się, jestem strasznym leniem ). Na komputerze siedzę przeważnie cały dzień - od czasu, gdy wrócę ze szkoły do północy ( często o godzinie 23:00 odrabiam lekcje ). Często się zdarza, że w szkole ledwo co powstrzymuję sen na lekcjach. Mam również hobby jakim jest piłka nożna. Gram w klubie, gdzie jeszcze kiedyś bardzo dobrze mi szło. Byłem królem strzelców w lidze, byłem bardzo szybki, miałem świetne panowanie nad piłką, do czasu gdy zaczęły się problemy w szkole - wtedy również odechciało mi się grać. Teraz w ogóle nie mam formy, jestem wolny, słaby, ledwo co trener mnie wystawia, gdzie kiedyś byłem " liderem " drużyny. Naprawdę nie wiem co mam zrobić. Rodzice oraz nauczyciele zastanawiają się nad tym ( jeżeli miałbym WIELKIE szczęście i bym zdał ), czy nie zostać dobrowolnie w klasie, powtarzać ją. Ja do Polskiej szkoły wracać nie chcę, ponieważ tam już przywiązałem się do kolegów. Proszę o szybką pomoc.