Uwypuklenie po jednej stronie gardła z białą grudką

napisał/a: magnolia111 2013-09-07 14:49
Witam ! Mam 34 lata,od jakiegoś czasu mam przewlekłe zapalenie zatok,katar spływa mi po tylnej ścianie gardła,ostatnio miałam też zapalenie migdałków z powiększonymi węzłami chłonnymi,dostałam Azytromycynę,ale katar dalej spływa,byłam u internisty i zaniepokoiło dr uwypuklenie za migdałkiem na tylnej ścianie gardła,zakończone białą grudką,powiedziała że może to być zmiana nowotoworowa nawet,wizytę u laryngologa mam dopiero w środę,a do tego czasu strasznie panikuję,proszę o szybką odpowiedź,co to u licha może być ???
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-07 16:37
Możesz zrobić zdjęcie i wrzucić? Pozdrawiam.
napisał/a: magnolia111 2013-09-07 17:00
OK,dzięki za odzew,jestem strasznie roztrzęsiona :(

to jest ta gulka pokazana strzałką,nie mogłam zrobić wyraźniejszego zdjęcia,czekam na odp
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-07 17:29
Na tylnej ścianie gardła znajdują się grudki chłonne-grudki limfatyczne. Jeśli nie są podrażnione przez antygen to ich prawie nie widać. Skoro przeszła Pani zapalenie migdałków jak również gardło jest nieustannie drażnione takie grudki maja prawo się pojawić. Pozdrawiam.
napisał/a: magnolia111 2013-09-07 17:35
Bardzo Panu dziękuję za odpowiedź,zdjęcie jest mało wyraźne,ale trochę mnie Pan uspokoił,może opiszę jeszcze jak to wygląda,to jest takie podłużne wypuklenie z białą kropeczką jakby pod śluzówką...:(
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-07 18:30
Jestem kobietką.. Proszę się nie zamartwiać wszystko będzie ok. Pozdrawiam.
napisał/a: magnolia111 2013-09-07 18:35
Przepraszam...niestety panikara ze mnie,mam 4 dzieci a już widzę się umierającą,gdyż w bliskiej rodzinie dużo osób zmarło na nowotwór,ta biała chrostka mnie niepokoi,bo dr mówiła że wszelkie takie zmiany na śluzówce to źle rokuje a jeszcze obrzęk...:(((
napisał/a: magnolia111 2013-09-09 20:25
I już wszystko się wyjaśniło,to była zwykła torbiel zastoinowa tak jak Pani mówiła :D Dziękuję jeszcze raz za pomoc !
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-09 21:12
Bardzo się cieszę że wszystko się wyjaśniło.Pozdrawiam i dziękuję.