Utrzymujący się rzadki stolec.

napisał/a: Anymorus 2013-07-20 13:40
Witam.
Od jakiegoś tygodnia każdy wydalany przeze mnie ekskrement jest rzadki i jest go mało. Przez jeden dzień mocno bolał mnie brzuch i występowały objawy biegunki. Na dzień dzisiejszy nic nie wskazuje na biegunkę, żadnych bólów. Po prostu stolec jest rzadki i jest go mało. Zaczynam się martwić, ponieważ nigdy tak nie miałem. Nie jest to związane ze stresem ani z dietą. Proszę o zachowanie dla siebie rad w stylu ,, idź do lekarza" .
Jeśli ktoś wie jak przeciwdziałać, co to może być - serdecznie proszę o pomoc.
Pozdrawiam
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-20 21:39
Witam.
Przede wszystkim, trzeba uzupełnić elektrolity w organizmie tzn. można spożywać lekko osoloną wodę - szczypta soli na szklankę wody, rosół, posolona marchew, płyny, herbaty itd. aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Kolejna sprawa to np. produkty które zmienią konsystencję stolca np. gorzka czekolada. Prawdopodobnie jest to jakaś infekcja wirusowa, którą trzeba po prostu przelezeć, wyleczyć. Należy unikać przez pewien czas produktów typu jogurty, kefiry, mleko, sery, surowe warzywa i owoce zwłaszcza pomidory, ogórki, arbuz, fasola. Można ew. przyjmować prepaaty typu Stoperan, Węgiel leczniczy. Jeśli objawy nie ustąpią przez najbliższe 3 dni, należy jednak rozważyć wizytę u lekarza. Pozdrawiam
napisał/a: Anymorus 2013-07-21 11:00
Potwierdził Pan moje domysły. Bardzo dziękuję za odpowiedź i zastosuję się do rad, wizyty lekarskiej jednak postaram się uniknąć w najbliższym czasie. Pozdrawiam
napisał/a: peperonia 2013-07-22 14:43
ja przy biegunkach i wymiotach żeby się nie odwodnić piję orsalit dla dorosłych, jak napisane powyżej skutecznie uzupełnia elektrolity nie dopuszczając do odwodnienia, dobrze jest również zastosować doustne probiotyki, skracają czas trwania biegunek, no i oczywiście lekka dieta obowiazkowo
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-24 19:09
Kilka porad, ale byc może konieczny jest jednak lekarz;
- pijemy możliwie dużo płynów, do 3 litrów dziennie,
- próbujemy pokarmów zapierających; kawa sypka 1-2 łyżek, gotowany ryż, gotowana marchewka, gorzka czekolada, jagody, jogurt, duszone jabłka, banany,
- tanina w czarnej mocnej herbacie, borówka czarna, dżem jagodowy, aronia, czarna porzeczka,
- dieta niskoresztkowa (niskobłonnikowa), nie pikantna, beztłuszczowa,
- unikaj mleka, niestrawiona laktoza podrażnia jelita,
- używaj pre, pro biotyków typu Lakcid, Trilac (kefiry, maślanki),
- dwubiegunowo Colon c ze zmielonymi nasionami i łupinami babki płesznik,
- uzupełniać elektrolity(gastrolit),
- kapsułki z gorzknikiem kanadyjskim z berberyną,
- zioła; liść maliny, liść poziomki, czernica, kora dębu, liść jerzyny, kora kasztanowca, babka lancetowata,
- węgiel medyczny,
- nie palić, nie pić alkoholu,
- odrzuć biały cukier, sól,
- uwaga na leki na zgagę, zawarty w nich magnez może powodować biegunki
- czosnek i brązowy cukier, zagotuj w małej ilości wody,
- podobno pomaga mąka prażona do brązowości z dodatkiem odrobiny wody.
Biegunka przewlekła nie nadaje się do domowego leczenia. Może to być celaklia (uczulenie na gluten), choroby wątroby i trzustki, nieswoiste zapalenia jelit,
- salmonella, rotawirusy. Koniecznie biegusiem do lekarza.
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-24 19:43
Katarzyna napisal(a):Kilka porad, ale byc może konieczny jest jednak lekarz;
- pijemy możliwie dużo płynów, do 3 litrów dziennie,
- próbujemy pokarmów zapierających; kawa sypka 1-2 łyżek, gotowany ryż, gotowana marchewka, gorzka czekolada, jagody, jogurt, duszone jabłka, banany,
- tanina w czarnej mocnej herbacie, borówka czarna, dżem jagodowy, aronia, czarna porzeczka,
- dieta niskoresztkowa (niskobłonnikowa), nie pikantna, beztłuszczowa,
- unikaj mleka, niestrawiona laktoza podrażnia jelita,
- używaj pre, pro biotyków typu Lakcid, Trilac (kefiry, maślanki),
- dwubiegunowo Colon c ze zmielonymi nasionami i łupinami babki płesznik,
- uzupełniać elektrolity(gastrolit),
- kapsułki z gorzknikiem kanadyjskim z berberyną,
- zioła; liść maliny, liść poziomki, czernica, kora dębu, liść jerzyny, kora kasztanowca, babka lancetowata,
- węgiel medyczny,
- nie palić, nie pić alkoholu,
- odrzuć biały cukier, sól,
- uwaga na leki na zgagę, zawarty w nich magnez może powodować biegunki
- czosnek i brązowy cukier, zagotuj w małej ilości wody,
- podobno pomaga mąka prażona do brązowości z dodatkiem odrobiny wody.
Biegunka przewlekła nie nadaje się do domowego leczenia. Może to być celaklia (uczulenie na gluten), choroby wątroby i trzustki, nieswoiste zapalenia jelit,
- salmonella, rotawirusy. Koniecznie biegusiem do lekarza.


wszystkie te rady były zawarte w postach wyżej.
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-24 20:06
O przepraszam straszny upał mam w pokoju:)
napisał/a: Ell 2013-07-24 20:43
Katarzyna napisal(a):O przepraszam straszny upał mam w pokoju:)


nie przepraszaj, lepiej sie czyta i jakos bardziej wpada w pamiec
napisał/a: Anymorus 2013-08-25 17:54
Zapomniałem napisać, że problem już dawno został rozwiązany.
Zastosowałem się do porad , a i ponadto spożyłem nieco orzeszków oraz węgla leczniczego aby utwardzić kał.
Efektem tego było czterodniowe zaparcie. Potem wszystko wróciło do normy.
Tak więc przestrzegam wszystkich przed łykaniem dużej ilości węgla leczniczego :) !
Dziękuje za odpowiedzi oraz życzę wszystkim zdrowia!
napisał/a: gosk.a333 2013-09-18 15:50
Stosuje Lakcid na tego typu problemy. Działa zawsze niezawodnie. Jestem bardzo zadowolona, tym bardziej, że jest teraz w kapsułkach i dzięki czemu jest łatwy w użyciu.