Utrzymująca się, dokuczliwa wydzielina w gardle.

napisał/a: pu_dell 2008-11-07 09:53
Od wielu, wielu miesięcy - będzie już rok lub nawet około dwa lata utrzymuje mi się w gardle dokuczliwa wydzielina. Jest odkrztuśna, ale czasem ciężko odkleja się od gardła, kolor ma zróżnicowany - czasem bardziej biała, czasem żółta, chwilami wręcz brązowawa.
Przy długotrwałym mówieniu odczuwam nieodpartą pokusę, żeby "pociągnąć" ją do siebie, bo przeszkadza mi w tej czynności, blokuje gardło, ale prędzej czy później i tak wraca... Jest jak uciążliwy zlepek gumy do żucia (konsystencję ma ciągnącą się, lepką), który przyssał mi się do gardła...

Byłam z tym u laryngologa, ale pani doktor zbadała moje gardło (przy okazji nos, uszy) i nic niepokojącego nie zobaczyła. Dała mi za to jakiś roztwór solny do płukania gardła i tabletki, ale w ogóle nie pomogły :( powiedziała jeszcze, że mam... śluzówkę nosa (?) tak, chyba tak... że jest ona nierównomierna, tzn. w jednej dziurce większa, w drugiej większa, ale nie powinno to mieć związku, a ja zwykle nie mam problemów z oddychaniem.

Nadmienię jeszcze, że jestem osobą, która nie unika dymka papierosowego, ale moi znajomi też palą i nie mają takich problemów :(
Jeśli ktoś się orientuje, co to może być, bardzo proszę o pomoc, bo mówienie - szczególnie to, jest dla mnie czasem bardzo uciążliwe, bo zamiast skupić się na monologu czy dialogu i jego aspektach, ja ciągle myślę o mojej "gumie do żucia" w gardle... :(
napisał/a: marta201 2008-12-04 22:36
witam. nie martw sie nie jestes z tym sama. mnie rowniez od pewnego czasu meczy lepka wydzielina w gardle...tyle ze nie przeszkadza mi w mowieniu tylko czuje ja jak mi splywa i ciezka ja nawet odchrzaknac. nie mam pojecia czym to moze byc spowodowane robilam juz rtg zatok jednak zatoki mam czyste, laryngolog rowniez powiedzial ze gardlo jest w porzadku i powiedzial ze dla niego jestem typowa alergiczka, u alergologa jeszcze nie bylam niestety duze sa kolejki ale pokde moze rzeczywiscie to alergia.. dlatego tobie rowniez radze zrobic rtg zatok i udac sie do alergologa bo moze taka jest przyczyna twioch objawow. pozdrawiam i zycze powodzenia:)
napisał/a: JoEjOnAs1993 2009-04-27 16:04
hey mam 16 lat i tez mam taki problem.. juz od chyba roku.. w gardle mam caly czas jakas wydzieline... i czasem ją odkaszlne a czasem nie... przeszkadza mi to w mowieniu.. bo gdy uda mi sie odkaszlnac tą wydzieline to glos mi sie trochhe smienia... a i zapomnialem powiedziec ze mam mutacje glosu..ale juz powoli sie konczy... ale ta wydzielina nadal jest... moze są jakies plyny ktore przeplukuja gardlo czy cos w tym stylu??? z gory dziekuje za pomoc ;)