Utrata pamięci

napisał/a: Rafal321 2010-02-05 22:29
Witam. Mam pytanie. Czy jest możliwe wywołanie utraty pamięci, poza udziałem w jakimś wypadku? Męczę się z depresją od 6 lat, a od 3 z chroniczną sennością, która nie pozwala mi funkcjonować. Przez nią wyleciałem ze studiów, zrezygnowałem 3 razy z bardzo dobrze płatnych prac i straciłem chęć do życia. Byłem u kilku lekarzy, psychologów, psychiatrów, chodziłem na psychoterapie, jadłem leki i nic mi to nie pomogło. Lekarz rodzinny powiedział, że to jest choroba do końca życia, z którą muszę walczyć sam. Mam 22 lata, cudowną dziewczynę, którą bardzo kocham, ale nawet ona nie jest w stanie mi pomóc. Ja już widzę tylko dwa wyjścia z tej sytuacji: Albo całkowita utrata pamięci, albo śmierć.
napisał/a: k23 2010-02-05 23:41
Jest taka mozliwosc, pytanie tylko po co? To zeskasujesz sobie wspomnienia nie usunie pustki ktora po nich pozostała. Depresji i tka nie usunie. Swoja droga trafiłes do naprawde swietnego lekarza;) tak wspaniałymi sugestiami Cie poczestował ze na pewno widzisz przed soba wspaniała przyszłosc. Nie miał jednak radcji. Wcale nie musisz z tym zyc. Reszte zostawiam na pw
napisał/a: Rafal321 2010-02-06 00:29
Co mi to da? Oswobodzenie się z kleszczy psychicznych, z których nie potrafię się wydostać. Jednak nie pomyślałem o tym, że jak zapomnę o wszystkim, mogę później stwierdzić, że utraciłem całe swoje życie i wpaść w jeszcze gorsze tarapaty... Tak więc chyba rzeczywiście to nie ma sensu, ale skoro mówisz, że się da, to z samej ciekawości; napisz mi, jak to się robi? Masz może linki do jakichś materiałów na ten temat, albo znasz nazwę takiego zabiegu? Bardzo mnie to interesuje.
napisał/a: k23 2010-02-06 01:31
Konfudujesz swiadomosc i w trakcie hipnozy stosujesz amnezje. Sprawdz priv
napisał/a: k23 2010-02-06 01:58
I w kwestii ciekawostki: Czy były wTwoim życiu momenty, ktorych nie pamietasz? Jesli tak to co to za momenty :) Mniej wiecej na tym polega amnezja. Jesli chcesz sie pozbyc depresji to nie msusiz usuwac wspomnien. Widzisz mozna to zrobic na szereg roznych sposobow. Przeszłosc ma to do siebie ze juz była i sie skonczyła:) Problemem w depresji jest to ze ktos albo nadmiernie tam wraca albo rabie generalizacje n a to ze skoro tak bylo to jzu tka bedzie. Chociaz przeszłosci nie zmienisz to mzoesz zmienic sposob jej postrzegania i zmeinic to co o niej myslisz. Z pktu widzenia umysłu nie ma roznicy czy rzecz postrzegasz naprawde czy w wyobraźni. Masz jakies wspomnienie dajmy na to lubisz jakies chipsy, znasz ich zapach i smak(no przynajmniej tka mi sie wydaje :) ) Teraz dajmy na to ze znasz smak tez miodu. A Teraz wyobraź sobie ze bierzesz chipsa i smarujesz go miodem. Magia co? Masz opinie o tym jak to moze smakowac a wcale tego nie jadłes:) Podobnie ma sie to do przeszłosci. Mozna tam dodawac rozne rzeczy i ponownie wdrukowywac zasoby, przekonia tak by zmienic to co o tym myslisz w sposob by nigdy wiecej Ci nei przeszkadzało.
napisał/a: Rafal321 2010-02-06 10:22
Masz rację. Wielkie dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
napisał/a: ognista4 2010-02-06 11:48
...ale z drugiej strony jak utracisz paMIĘĆ TO zapomnisz też o dziewczynie i o wszystkim co dobre w twoim życiu....
napisał/a: k23 2010-02-06 13:31
O dziewczynie nie zapomniałby, po prsotu nie miałbydostepu do pamieci pewnych rzeczy i nie mogłby sobie ich przypomniec, i zostałyby zastapiaone czyms innym. Tylko jak napisałem sa metody ktore zamiast usuwania zmienia kontekst sytuacji i zmieni o nich myslkenie a toi w zup0ełnosci wystarczy zeby temu dac spokoj:)
napisał/a: ognista4 2010-02-07 14:14
tylko blokowanie pewnych sfer w pamięci nie jest zbyt proste....czasem to wymaga dużo czasu i samozaparcia
napisał/a: k23 2010-02-07 14:39
to zalezy co i ile tego chce usunac. Zazwyczaj to kilkanascie-kilkadziesiat minut roboty ktore i tak leca jak sekundy :)
napisał/a: ognista4 2010-02-08 17:04
zależy jakiej roboty.....bo jakby mi gaz wybuchł w domu i musiałabym gasić i ratować mieszkanie i dobytek i rodzinę to zaraz bym o reszcie zapomniała;))) i przy pożarze godziny to sekundy wiem to z własnego doświadczenia;))
napisał/a: Kirito 2013-07-19 15:36
k23 napisal(a):Jest taka mozliwosc, pytanie tylko po co? To zeskasujesz sobie wspomnienia nie usunie pustki ktora po nich pozostała. Depresji i tka nie usunie. Swoja droga trafiłes do naprawde swietnego lekarza;) tak wspaniałymi sugestiami Cie poczestował ze na pewno widzisz przed soba wspaniała przyszłosc. Nie miał jednak radcji. Wcale nie musisz z tym zyc. Reszte zostawiam na pw



Witam.

Temat Dość stary ale mam nadzieję że dostanę odpowiedź
Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat hipnozy oraz usuwania wspomnień interesuje mnie to gdyż męczy mnie tragiczna przeszłość. Wypadek gdzie giną rodzicie a rok pozniej siostra. Obecnie prócz życia niemam już nic do stracenia. Chcę zacząć wszystko od zera. W moim życiu nie zdażyło się nic wartego zapamiętania i jestem w 100% pewien czego chcę