Utrata 16% masy ciała, a wszystkie podstawowe badania w porz

napisał/a: krewetka1337 2014-12-14 15:44
Witam. Od paru miesięcy borykam się z problemem/zagadką utraty 8kg w 2 miesiące (z 50kg na 42, mam 165cm wzrostu, kobieta 21 lat). Od zawsze miałam dobrą przemianę materii, ale nie aż tak - od zawsze jadłam ponad 2500kcal dziennie, teraz dochodzę nieraz do prawie 3500kcal - ciągle jestem głodna, ciągle jem, a waga ani rusz. Wyglądam jak wieszak, nie mam na nic siły, szybko się męczę. Dodatkowe objawy, które się pojawiły od lipca tego roku (wtedy zaczęłam chudnąć) to: drażliwość, irytacja, ochota na słodycze (nigdy nie lubiłam), wypadanie włosów garściami, spadek libido, problemy ze snem, podwyższone ciśnienie i tętno. Od lipca miałam przeprowadzone następujące badania: morfologia 3 razy, usg brzucha, badanie moczu i kału na pasożyty 2 razy, tarczyca, aspat i alat, glukoza z krwi. Wszystkie badania wyszły idealnie, pośrodku normy. Lekarze już nie wiedzą, od której strony do tego podejść. Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł, proszę o pomoc!
napisał/a: xmugenx 2014-12-14 16:55
Stawiam że masz pasożyty i grzybka. Postawiłbym na lamblie + candide. Badanie przy tym wychodzą dobrze.

Dodatkowo możesz miec zapalenie żołądka.

Te 3 rzeczy odpowiedzialne byłyby za większość objawów.

Zrób gastroskopie aby zbadać żołądek + badanie z krwi na lamblie, a candide możesz z kału aż wyjdzie (pewnie kilkakrotnie będziesz musiała zrobić badanie.)
napisał/a: MOJA PORADA 2014-12-15 17:12
Rzeczywiście Candida albicans przyczynia się do wielu schorzeń. Moim zdaniem dobrze jest wykonać USG tarczycy( jeśli nie było wykonane), ponieważ czasami poziom hormonów mieści się w normie, a choroba występuje. Pozdrawiam.