Uszy - strzelanie, "pykanie", pstrykanie

napisał/a: kukus1 2008-11-22 15:01
Witam!
Od jakiegoś miesiąca mam pewien problem z prawym uchem. Otóż na początku to zdarzało się sporadycznie, ale teraz coraz częściej. Jak nacisnę palcem obok ucha i poruszę palcem, lub gdy otworzę usta, w taki sposób jak zawsze otwieram, żeby mi się odetkały bębenki (na wskutek zmiany ciśnienia) to słyszę takie "puk", czy może raczej "stuk", trudno to opisać słowami. Ostatnio zaczęło mi się tak samo robić, już bez mojej ingerencji. Nie boli mnie to, ale obawiam się, że może to zdarzać się coraz częściej i może mi przeszkadzać w przyszłości. Dodam, że miałem kiedyś chore zatoki, a około miesiąc temu wyszedłem z mokrą głową na podwórze i mnie zawiało (od tamtego czasu mnie lekko boli głowa),
proszę o jakieś rady lub diagnozy co to może być
napisał/a: dimedicus 2008-11-22 20:05
Przypuszczalnie(na odległość)Masz stan zapalny w uchu środkowym.Wskazana wizyta wizyta u laryngologa.Na razie kup krople Otinum(3-4 x po 3-4 krople do ucha dostępne bez recepty)
napisał/a: sitak23 2008-11-22 20:16
może byc to zapalenie ucha jak i problem ze stawem skroniowo-żuchwowym ,
napisał/a: kukus1 2008-11-23 00:39
ok dzięki wielkie!
Widzę, że chyba jednak wizyta u laryngologa nieunikniona, a matka się o mnie martwi, że się hipochondrykiem robię:D
napisał/a: janusz85 2010-09-23 07:01
Witam, dołączę się do tematu.

Otóż od około 2 dni mam, albo słyszę w uchu takie, jakby pstykanie/strzelanie, ciężki mi to jednoznacznie opisać. Jest to wyłącznie lewe ucho. Nie wiem z czego to wynika a trochę mnie to martwić. Od kilka dni mam lekkie przeziębienie, trochę kataru, jednak nie mam całkowicie zatkanego nosa, czasami kicham, etc. Czy są ku temu jakieś łatwowy-tłumaczalne przyczyny?? Będę wdzięczny za Wasze uwagi i spostrzeżenia.
napisał/a: janusz85 2010-09-24 06:41
Czy ma ktoś rady, co z rym dalej zrobić??
napisał/a: Kredek 2011-01-03 15:50
Witam na forum.
Przy przełykaniu śliny, odczuwam w uszach duże, głośne pykanie. Mam ten problem 8 miesięcy. Byłem u lekarza 4 razy. Przy ostatniej wizycie stwierdził iż mam krzywą przegrodę nosową, przepisuje mi lek do nosa o nazwie Avamys i to mi nie pomaga. Mam również duży niedosłuch.

Co z tym problemem zrobić? Czy mam iść do innego lekarza?
napisał/a: Blackursus 2011-01-03 16:02
Mozesz miec jakis stan zapalny i z tego powodu zbiera Ci sie plyn w uchu z tad niedosluch i "pykanie" podczas przelykania sliny. Czy chodzisz do laryngologa czy do zwyklego lekarza?
napisał/a: Kredek 2011-01-03 16:48
Chodzę do laryngologa.

Czy przy dłuższym okresie czasu wada słuchu nie będzie się pogłębiać? Co mam z tym zrobić?
napisał/a: Blackursus 2011-01-03 16:59
Mam nadzieje, ze dr.Peter zjawi sie niebawem i pomoze Ci bardziej niz ja.
Nie wiem co Ci dolega. Jezeli masz stan zapalny to mysle, ze nie leczony moze spowodowac stale uszkodzenie sluchu, a wada moze sie poglebic. Czy to ucho Cie boli?
napisał/a: Kredek 2011-01-04 14:12
Uszy mnie nie bolą.
napisał/a: wika25 2011-03-20 00:17
napisz jak poradziles sobie ze swoim problemem.po zapaleniu ucha tez mam min. pykanie w uchu.ja mam to przez niedrozna trabke ktora nie odprowadza plynow i nie ma wentylacji ucha.pozdrawiam!