Uszkodzone dziąsła - moje zęby drgają; jak mam to wyleczyć?

napisał/a: radek07 2015-06-20 21:29
Witam, kiedyś miałem poważny problem w jamie nosowej - stan zapalny, który występował przez ponad 7 lat. Stan zapalny występujący w mojej jamie nosowej powodował puls w okolicach twarzy i jej widoczną opuchliznę. Przez opuchliznę itp. moje dziąsła są uszkodzone do tego stopnia, że czuję jak moje 2 górne 'dwójki' drgają. Jedynki też drgały, ale jakiś czas temu przestały. W korzeniach dwójek czuję puls. Cały problem trwa od sierpnia tamtego roku. Wiem, że cały problem tkwi w uszkodzonej tkance, a dokładnie w ozębnej, ale nie wiem jak mam to wyleczyć. Byłem u 3 dentystów, 1 chirurga szczękowego i jednego lekarza od błon śluzowych. Z tych wszystkich lekarzy wypowiedział się tylko jeden dentysta stwierdzając, że moje dziąsła są nadwyrężone, ale nie powiedział jak to leczyć. Robiłem dwa zdjęcia rtg, które były oglądane przez lekarzy i nic nie stwierdzono. Jakim lekiem je wyleczyć? Lub jak się odżywiać aby je wyleczyć - duże ilości białka? Mam czymś smarować twarz? Proszę o porady wszystkich, którzy mieli podobny problem. Dziękuję i pozdrawiam.
napisał/a: klinacz 2015-06-20 22:38
Cóż, ja bym zaczął od wszystkiego co pozytywnie wpływa na syntezę kolagenu oraz stan zapalny.
Czyli, Witamina C, Selen, Cynk, Koenzym Q10, zmiana na pasty na bez fluorową najlepiej R.O.C.S z kwiatem wiśni.
Białko wpływające na syntezę kolagenu czyli prolina, lizyna itp.
Pić zieloną herbatę, ewentualnie w tabletkach przyjmować.