Uszkodzona śluzówka jelita grubego

napisał/a: Mazkaz 2009-10-07 12:31
Witam. Mój problem polega na tym ,że mam uszkodzoną śluzówkę jelita grubego. Mam dopiero 17 lat. Da się to jakoś leczyć? Jeżeli tak to jak? Czy będę musiał sobie czegoś odmówić ? Jeżeli tak to na jak długo?
napisał/a: dimedicus 2009-10-07 14:50
Jeśli to jest tylko uszkodzenie to powinno się zagoić.leczenie farmakologiczne,stosowanie diety lekkostrawnej do czasu wygojenia.Również co istotne to podawanie mikroelementów i witamin.
napisał/a: Mazkaz 2009-10-07 18:42
A jeżeli śluzówka jest całkowicie uszkodzona?
napisał/a: dimedicus 2009-10-07 18:51
B.sporadycznie daje się wyleczyć.leczenie farmakologiczne i okresowe kontrole jelita grubego(nie koniecznie kolonoskopia) w ostateczności zabieg chirurgiczny.
napisał/a: Mazkaz 2009-10-07 19:00
Byłem na oddziale w Człuchowie na kolonoskopii i po badaniu doktor powiedział mi ,że będę musiał brać leki do końca życia. Chirurgicznie nie da się z tym nic zrobić. I to będzie podleczone , ale nie wyleczone do końca. Za około 3 tygodnie będę miał wynik z Gdańska i wizytę u specjalisty.
Piszesz ,że zabieg chirurgiczny jest możliwy. Na czym miałby polegać taki zabieg?
Trochę mnie zadziwiła twoja wypowiedź, ponieważ w szpitalu w Człuchowie powiedziano mi ,że taki zabieg chirurgiczny w ogóle nie jest możliwy.
napisał/a: dimedicus 2009-10-07 21:26
Zaznaczyłem
dimedicus napisal(a):B.sporadycznie
wszystko zależy od stanu zaawansowania choroby.
Z zabiegów operacyjnych jest wykonanie resekcji jelita grubego i wykonanie ileostomii.ale jest to ostateczność.
napisał/a: Mazkaz 2010-07-19 19:59
Witam!! Dawno mnie tu nie było :). Ale to przez ten fakt ze cieszę się ze moja choroba została ograniczona do minimum :) Przyjmuję tabletki . Jeżdżę co 3 miesiace do specjalisty i jak na razie jest wszystko dobrze .
Przyznam , że moja obecność tutaj jest nie bez przyczyny niestety...
Mam nawrót choroby... Pierwszy raz od prawie pół roku... Co mam robić ? Przyjmować dalej leki ?
Krwawienie jest sporadyczne... Chodzę do WC raz lub dwa razy na dzien ( nie jak to było przed rokiem 13 razy ).
Lekarz badający mnie regularnie, mówił mi o tym ,że może być nawrót choroby i to jest normalne. Choroba powróci i po jakimś czasie znów bd dobrze.
Teraz nie wiem co mam robić. Jestem nastolatkiem. Diety się trzymam , którą mi nakazał lekarz. Lecz oczywiście są pewne skoki w bok ( m. in . alkohol raz na jakiś czas , w małych ilościach, lub też nie odmówię sobie od czasu do czasu smażonych potraw).

Czym mam prawo się bać o swoje zdrowie? czy też to normalny objaw?
napisał/a: Mazkaz 2010-07-21 18:17
Chciałem jeszcze dodać ,że krwawienie zaczęło się nasilać.