Uszkodzenie nerwu łokciowego

napisał/a: krzycho87 2007-03-03 03:00
Witam!

W zeszlym tygodniu uleglem malemu wypadkowi. Przez przypadek wpadlem na oszklone drzwi, szybe rozbilem prawym lokciem i nabilem sie na szklo. Doszlo do rany klutej ramienia prawego od strony przysrodkowej z przcieciem tetniczki, pojawilo sie zdretwienie polowy palca IV i calego V oraz polowy dloni. W tym samym dniu mialem operacje w celu rewizji rany.
Po operacji lekarze stwierdzili, ze nie doszlo do uszkodzenia nerwu lokciowego. Powstal duzy krwiak na lokciu i ramieniu, przez co moze byc ucisk na nerw.
Minal juz ponad tydzien od operacji, opuchlizna zchodzi z reki, rana sie goi, a zdretwienie wciaz jest.
- Skoro nie doszlo do uszkodzenia nerwu, jak dlugo trzeba czekac na to, az zdretwienie minie i wroci czucie do palcow?

Od dwoch dni (wieczorami) odczuwam bole zdretwialej czesci dloni oraz palcow. Nie czuje z zewnatrz jak dotykam, lecz od wewnatrz - sa to bole podobne do mocnego uklucia.
- Co to za bole moga byc i czym spowodowane?

Bylem z kontrola u chirurga, po 7 dniach od operacji. Powiedzialem mu o zdretwieniu palcow i dloni, a on na to: "[...] jezeli nie ma czucia w polowie palaca IV i calosci V, to doszlo do uszkodzenia nerwu lokciowego, ale da sie z tym zyc". Ta odpowiedz nie bardzo mnie satysfakcjonuje, poniewaz to zdretwienie jest dla mnie uciazliwe.
- Czy moglo dojsc do uszkodzenia nerwu, nie w obrebie rany? Na szybe wpadlem lokciem, a rana powstala jakies 10 cm wyzej lokcia.
napisał/a: aliszka1 2007-03-23 22:31
Mój syn miał podejrzenie uszkodzenia nerwu łokciowego, drętwiały mu palce nie mógł pisać. Rękę oglądał ortopeda zrobił usg nie wykazało nic. Poczytałam trochę w internecie i dowiedziałam się że to jest dość poważna sprawa, poszukaj w internecie i poczytaj koniecznie !. Znajomy lekarz Poszłam do neurologa przepisał zastrzyki a ja sama dowiedziałam się o badaniu EMG na przewodnictwo nerwowe które może wykazać czy jest uszkodzenie na szczęście było wszystko w porządku. Ręka dochodziła do siebie około 3 miesięcy. Przez ten czas syn niewiele mógł robić nawet pisać.