Usuwanie pieprzyka z twarzy

napisał/a: marli24 2015-11-26 19:27
Byłam dzisiaj na konsultacji, chcę usunąc 2 pieprzyki jeden jest na nosie, drugie na brodzie. Dermatolog powiedziała, że nia są to typowe pieprzyki tylko bardziej tkanka, która narosła i wygląda jak pieprzyk. Bardzo mi one przeszkadzają, ponieważ są odstające, ten na nosie wygląda jak pryszcz. Do dzisiaj byłam zdecydowana na zabieg (ma się odbyć w styczniu) ale dzisiaj dopadły mnie wątpliwości czy jednak nie będzie blizny i nie ozdobię się jeszcze bardziej oraz nie będę żałowała
napisał/a: piotrosiama 2015-11-26 19:44
Czy pytałaś jakim sposobem miałyby być usuwane te "tkanki" i czy będzie blizna ? - to podstawowe pytania do specjalisty.
napisał/a: marli24 2015-11-26 22:44
Ma być nacinane, pani dermatolog powiedziała, że będą założone ok 2 szwy. I powiedziała, że blizny po jakimś czasie się wchłonął i będą prawie niezauważalne
napisał/a: piotrosiama 2015-11-27 06:48
Decyzji za Ciebie nikt nie podejmie - to wyłącznie Twoja sprawa. Ja Ci mogę podpowiedzieć, że po całkowitym wygojeniu można zastosować jakiś preparat przyśpieszający wchłanianie blizn np. Contractubex, No-scar itp.
napisał/a: konradek221 2015-12-15 17:48
z twarzy to może lepiej usuń elektrokoagulacją albo laserem. Bo po skalpelu to pozostaną widoczne blizny. Po wypaleniu minimalne ślady. Jedyny minus, że nie oddasz wycinków do analizy.