usuwanie owłosienia

napisał/a: leons 2007-02-23 00:17
jak wyregulowac brwi usuwając włoski w sposób trwały i bezpieczny??[
napisał/a: Serena1 2007-02-23 08:50
Najlepiej u kosmetyczki, profesjonalna zrobi to tanio i prawie bezboleśnie (nie ma się co oszukiwać-to boli) każdy zakład kosmetyczny ma inny cennik ale zwykle kosztuje to od 5-10 zł zaraz po wyregulowaniu, kosmetyczka powinna posmarować ci brwi maścią łagodzącą podrażnienia-żeby ci łuk brwiowy nie spuchł, a sama możesz sobie potem smarowac jakąś maścią np.nivea (pomaga), a jeżeli chcesz sama regulować sobie brwi to najlepiej najpierw przyłóż do brwi kostki lodu-nie spuchniesz i nie będzie tak bolało, a potem posmaruj je maścią łagodzącą. Jeżeli robisz to pierwszy raz to lepiej iść do kosmetyczki, nada brwiom ładny kształt przy okazji zarzuci jakimiś fachowymi poradami :) a potem już będziesz wiedziała które wyrwać.(kup pęsetę) jeżeli usuwasz je sama najlepiej zaraz po kąpieli (wtedy pory są ''rozpulchnione'' i zabieg znacznie mniej bolesny) włsoki wyrywaj zwsze pojedynczo w kierunku ich wzrostu i zawsze od dołu łuku, jeśli będziesz miała zaczerwioną skórę warto przetrzeć je olejkiem z dzrewa herbacianego, samodzielnie powinnaś wyrywać je używając tylko pęsety, jednak jeżeli chcesz efekt bardziej trwały kosmetyczka może zaproponowac ci gorący wosk, ale włoski i tak będą odrastać. Prze 3-5 lat utrzymuje się jedynie makijaż pernamentny kosztuje około 800 złotych, jest bolesny. najpierw szkicuje się idealny kształt brwi i dobiera idealny ocień pigmentu (zwykle odcienie koloru popielatego lub brązu) potem dezynfekuje skóre i wprowadza pigment. Jednak ja osobiście wolę powtarzać wyrywanie włosków nawet codziennie 9jeżeli jest się brunetkom i masz gęste brwi to nawet codziennie) niż robić soebie trwały makijaż, ale wybór nalezy do ceibie. powodzenia! :)
napisał/a: Malwina82 2012-11-30 13:34
Nie wiem czy kosmetyczka może wykonywać trwałe usuwanie owłosienia? Wydaje mi się, że musi to być specjalista, który ma dostęp do bezpiecznego lasera. Ja co prawda brwi nie depilowałam trwale, ale depilowałam sobie pachy i skorzystałam z poznańskiej kliniki medycyny estetycznej Derma Solutions. Możesz się przejść i zapytać, ponieważ mają darmowe konsultacje :)