Usuwanie migdałów

napisał/a: agnes1979 2007-03-10 12:08
Witam
mam 28lat i zamierzam starac sie o dziecko. W tej chwili leczę zapalenie zatok. lekarz zobaczywszy moje migdały zasugerował wycięcie je poniewaz mogą byc źródlem wielu chobrób. Jako dziecko bardzo często chorowałam na anginy ropne i zwykłe. Miałam podwyższone ASO i bralam zastrzyki debecyliny i pencyliny przez 2 lata poniewaz mialam reumatoidale zapalenie stawów wieku dziecęcego. Teraz moje migdały sa bardzo duże z wieloma "kraterami" które przy najmniejszej infekcji wypełniaja się białymi czopami. lekarz sugeruje, że takie migdały nie są juz żadną barierą ochronną a przeciwnie są źródlem bakteri które mogą doprowadzić do powrotu chodoby reumatycznej i innych chorób jak serca czy nerek. Nie wiem co robić. Czy powinnam je wyciąć czy nie. Zamierzam starac sie o dziecko i nie wiem czy najpierw nie zrobić tego zabiegu. Prosze opisac co Pan sądzi o wycinaniu takich migdalów jak ja mam. Załączę , że od kilku lat nie choruję na anginy. Z góry dziękuję.
napisał/a: Peter 2007-03-12 10:23
W tej sytuacji lekarz ma rację. Migdały usuwa się, jeśli są źródlem zakażenia. I straciły swoją funkcję. To jest wskazanie do ich usunięcia. Tylko i wyłącznie.
napisał/a: agnes1979 2007-03-12 12:58
Dzięki za odpowiedź chyba tak zrobię ale strasznie sie boję zabiegu. Jak ktoś wie jak to sie odbywa i może polecic jakiś szpilal w Łodzi to będę wdziękczna.
Pozdrawiam