Usunięty nerw a problem z zatokami

napisał/a: abradab75 2010-12-19 21:01
Witam Państwa,

Kilka lat temu uraz sprawił, iż zaczął mi się ruszać ząb - górna prawa jedynka. Stomatolog stwierdził obumarcie nerwu i go usunął. Nie powiedział mi jednak, iż mam za kilka dni pojawić się aby dokończyć dzieła i po kilku tygodniach jak dobrze pamiętam z zęba zaczęło się wykruszać to co zostało nałożone i ku swemu zdziwieniu wyjąłem z niego trochę waty. Poszedłem z tym do tego samego lekarza i zdziwił się, że zapomniał mnie poinformować abym wrócił.

Z tą sytuacją wiąże się moje pytanie, czy owa sytuacja może mieć związek z problemem w postaci zatok , z którym się borykam?

Dodam, iż po uciśnięciu tuż pod prawym skrzydełkiem nosa , czyli mniej więcej w osi owego zęba czuję nie ból lecz jakby lekkie uczucie "napierania" na ów ząb. Czy to normalne po usunięciu nerwu?

Pytam gdyż poszukuję wszędzie przyczyny nawracających wciąż zatok a poczytałem trochę o różnych powikłaniach między zębami a zatoką szczękową.


Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
napisał/a: viki71 2010-12-19 22:02
Skończyłeś w ogóle leczyć tego zęba?W pusty kanał może wdać sie infekcja.Co do zatok to niestety nawracają.Mam wrażenie,że jak raz juz się zacznie to zapalenia powracaja.Ja tez tak mam.Staram się do tego nie dopuszczać miedzy innymi przez noszenie czapki i ogólnie przez stosowne ubieranie się do pogody.Unikam czyszczenia zatok a już parę razy mnie kierowano,bo znajomi mówili,że jak raz oczyszczę,to będę musiała to powtarzać.Nie wiem ile w tym prawdy ale antybiotyki dobrze sobie radzą,wiec nie widzę potrzeby.Czy w Twoim przypadku zapalenie zatok powstało od zęba-nie wiem ale wątpię.Wiem natomiast,że od zatok może zrobić się torbiel pod korzeniem.Znam z autopsji.