usunięte więzadło

napisał/a: satyna81 2007-02-01 12:30
Witam.Jestem po operacji kolana.Miałam zszywane więzadło boczne a krzyżowe zostało usunięte bo tak niefortunnie upadlam że było w strzępach.Na wypisie nie ma zaznaczonego czy przednie czy tylne w kazdym razie chciałabym wiedzieć jaki dyskomfort będę odczuwać z powodu braku więzadła krzyżowego.Przed operacją zaraz po wypadku noga od kolana uciekała na boki(straszne uczucie i dziwny ból)czy za to było odpowiedzialne zerwanie więzadła bocznego czy krzyżowego.Nie uprawiam sportu wyczynowo.Prowadze spokojny tryb życia.Za kilka tygodni ściągają mi gips i zaczynam rehabilitację.Boję się że noga bez tych wiązadeł będzie uciekać na boki nie wiem które więzadło jest odpowiedzialne za ruchy w bok na rekonstrukcję tego wiązadła mnie nie stać.Terminy na bezpłatną operację są koszmarnie odległe.A jak pójde do pracy to już nie będę mieć czasu na taki zabieg.Wypadek zdarzył mi się w dniu w którym zostałam pinformowana o przyjęciu do pracy.Niestety przyjęli na moje miejsce kogoś innego.zależy mi jednak na tym by dowiedzieć się jakie trudności będę mieć w poruszaniu nogą po usunięciu więzadła krzyżowego.pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2007-02-01 15:11
Więzadło krzyżowe stabilizuje staw kolanowy. Jest b. potrzebne. Nie sądzę, żebyś normalnie funkcjonowała (niestety). W mojej ocenie jest konieczna operacja odtworzenia więzadła, tym bardziej, że jesteś osobą młodą.