USUNIĘCIE TRZECIEGO MIGDAŁKA-BRAK EFEKTÓW

napisał/a: MIA2 2014-03-10 11:12
Witam,
proszę o poradę odnośnie dziecka 5 letniego, któremu usunięto trzeciego migdała (ponownie, ponieważ odrósł w przeciągu pół roku), dziecko bardzo chrapie, oddycha przez usta, niedosłyszy, głośno mówi, rano czyszczę mu zatkany nos po nocy, wydzielina jest zielono-żółta, w ciągu dnia śluz jest przeźroczysty z lekkim żółtym zabarwieniem, pokasłuje od 2 miesięcy, kaszel mokry zmniejszył się dzięki częstym inhalacjom solą fizjologiczną, ropieją mu oczy, zwłaszcza lewe, to strona gdzie migdał zajmował większą część, minął tydzień od zabiegu i nic się nie zmieniło, a w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy schudł 3 kg, jest bardzo chudy. Dziecko aktualnie nie chodzi do przedszkola, bo jest po zabiegu, gdy chodzi często choruje na zapalenie uszu, anginę, ostatnio zapalenie oskrzeli, gdy nie chodzi do przedszkola nie choruje. Pierwszy zabieg był w znieczuleniu ogólnym, dziecko mocno krwawiło, miało dużo śluzu, wymiotowało krwią, drugi zabieg odbył się w znieczuleniu miejscowym, krwi było bardzo mało, wg laryngologa z poradni migdał odrósł, bo został źle usunięty, pozostała część odrosła. Po usunięciu, latem dziecko ewidentnie dostało alergii na pyłki, łzawiły mu oczy, wodnisty katar od czerwca do sierpnia, pediatra kazał eksperymentować z lekami czyli próbować Zyrtec lub Claritine, co pomoże to dawać, pomagały, ale skierowania do alergologa mi nie dał.
Czy utrzymujące się chrapanie, niedosłuch, ropiejące oczy, oddychanie przez usta, wydzielina z nosa są czymś niepokojącym czy na efekty po zabiegu trzeba poczekać dłużej? Po pierwszym wycięciu efektów nie było, ale wtedy dziecko tylko chrapało i chorowało, a teraz nieprawidłowości jest więcej.
Dziecko nie miało żadnych badań (oglądał go tylko pediatra i laryngolog), może jakieś powinnam zrobić?
Czy mogę go inhalować solą fizjologiczną by złagodzić kaszel?
Pediatrzy faszerowali dziecko antybiotykami, aż w konsekwencji dostawał grzybicy i wtedy leczenie było przerywane. Brał też Thonsilan syrop, Polivaccinum Mitte.
Co robić? Jestem załamana, ponieważ usunięcie migdała było dla dziecka dużym stresem, a efektów brak. Ponadto migdały podniebienne są duże, zwrócili na to uwagę przed zabiegiem, pytając czy zawsze takie miał (nie zawsze), ale na pytaniu się skończyło.
Proszę o odpowiedź
MIa