Usunięcie trzeciego migdała u dziecka.

napisał/a: biedronka1979 2014-04-14 15:01
Mam pytanie: dwa dni temu usunęłam synkowi trzeci migdał. Zabieg odbył się bez powikłań, jednak na razie nie ma spodziewanego rezultatu: syn nadal oddycha buzią a nie nosem. Czy jest szansa, że za kilka dni to się zmieni, czy efekt powinien być widoczny od razu? Martwię się wszystko było na darmo.
napisał/a: Peter 2014-04-14 15:26
Za wcześnie na efekty. Jest jeszcze obrzęk po zabiegu. Warto przy kontroli lekarskiej zwrócić uwagę, w jakim stanie są małżowiny nosowe.
napisał/a: biedronka1979 2014-04-14 16:11
Dziękuję za odpowiedź. Jest mi lżej na duchu. Mam nadzieję, że męczyłam dziecka na darmo.
napisał/a: biedronka1979 2014-04-17 01:44
Mam do Pana jeszcze jedno pytanie. Po wspomnianym zabiegu usunięcia trzeciego migdała u dziecka zauważyłam jeszcze coś co mnie niepokoi. Podczas snu synek bardzo często głośno przełyka ślinę. Mam czasami wrażenie, że ślina ta po prostu go zalewa i momentami prawie się dławi. Czy to też może być jakiś efekt przejściowy? Czy podczas zabiegu mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia?Wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Dopiero za tydzień, po świętach idę do lekarza na wizytę kontrolną.
napisał/a: Peter 2014-04-17 10:34
Trudno przypuszczać w czym jest problem opierając się tylko na opisie. Nie sądzę, by coś uszkodzono podczas zabiegu. Podejrzewam, że to przejściowy problem.