Usunięcie szwów po przepuklinie pachwinowej

napisał/a: problemik87 2010-07-20 14:08
Witam. 13lipca miałem przeprowadzony zabieg związany z przepukliną pachwinowa. i teraz mam pytanie kiedy będę mógł bezpiecznie usunąć szwy?
tzn lekarz założył jeden szew przez całą długość nacięcia. I tu pojawia się moje następne pytanie,a mianowicie jak go usunąć? czy mam uciąć supełek na jednym jego końcu a następnie ciągnąc za drugi wyciągnąć cały szew przez ranę?
napisał/a: piotrosiama 2010-07-20 14:23
Witam !
To Tobie kazano samemu usunąć te szwy ? Ja musiałam zgłosić się do szpitala w wyznaczonym przez lekarza terminie. p.
napisał/a: problemik87 2010-07-20 17:41
Nie kazano,natomiast lekarz stwierdził,ze bez problemu mogę sobie sam ściągnąć szwy...
a nie pojadę specjalnie prawie 200km tylko po to,żeby zrobił to lekarz który mnie operował
napisał/a: piotrosiama 2010-07-20 19:50
A nie ma w Twojej miejscowości przychodni lekarskiej ?
Ja bym Ci jednak odradzała samemu szwy zdejmować. Ale może jestem zbyt ostrożna i do tego panikara.
napisał/a: wikam2 2010-07-20 20:22
No własnie dokładnie tak jak opisałeś miałam ściągany szew po cesarce. Lekarz odciął supełek z jednej strony i pociągnał. Nie pamiętam jak szybko ale wiem napewno jedno - nie bolało. Cięcie miało 10cm szew był usuwany po tygodniu. Ale to w moim przypadku :)