usuniecie polipa zatoki szczekowej

napisał/a: monika2434 2008-05-06 12:00
Mam polipa prawej zatoki sczekowej mialam juz raz punkcke(co za nieprzyjemny zabieg)jutro mam miec jeszcze raz robione jezeli polip dalej bedzie trzeba go usunac operacyjnie moje pytanie jest takie czy punkcja usunie polipa czy nic nie daje ?przewaznie slysze ze polipy usuwa sie tylko operacyjnie
napisał/a: Blane3nik =) 2008-05-06 17:14
Bo wg mnie polipy usuwa się tylko operacyjnie.Sama miałam usuwane polipy :) tylko,że nie w zatokach lecz w uchu :).
Pozdrawiam,
Blanka :)
napisał/a: sitak23 2008-05-07 00:49
dobre pytanie , polipa punkcja nie wyleczysz , mozna rope ściagnac jedynie , w zaleznosci od wykonania zabiegu na polipa mozna sie go pozbyc na dłuszy czas nieraz wracaja a nieraz nie , zalezy od wykonania zabiegu , przewaznie jest tak ze polip odrasta
z tej przyczyny ze polip ma korzenie i te korzenie jest trydno wyciac ,
nowa metoda do zwalczania polipów to wycinanie go a puzniej wypalanie korzeni , jest wieksza skutecznosc ze nie wyrosnie znów .
napisał/a: monika2434 2008-05-07 17:20
mam miec operacyjnie usuniety polip prawej zatoki szcekowej,jak wyglada taki zabieg?ile lezy sie w szpitalu?potem ile moze trwac chorobowe?
napisał/a: sitak23 2008-05-07 21:26
jest to zabieg wykonywany endoskopem , otwiera sie zatoke szczekowo i usuwa polip , w szpitalu leży sie około 1 tydzień ,po takim zabiegu szybko staje sie na nogi , zwolnienie w zaleznosci od lekarza ja mysle ze 7,10 dni
napisał/a: monika2434 2008-05-07 21:57
az tydzien? ja tu stawialm gora 3 dni,to wykonywane jest w znieczuleniu?dawana jest narkoza?ile moze trwac zabieg?pewnie jak kazda operacja troche pozniej boli co?czy bedzie widac jakies slady?bede musiala robic jakies dziwne opatrunki?a szwy tez sa?
napisał/a: sitak23 2008-05-08 22:33
zabieg jest w narkozie i trwa stosunkowo krutko , endoskopowo- mało inwazyjnie zadnych znaków na twarzy nie bedzie ani szwów , ból moze byc jak po każdym zabiegu
napisał/a: Blane3nik =) 2008-05-08 23:30
Powiem ci tak z tym wypisem ze szpitala to jest różnie.Mnie lekarz na drugi dzień po operacji chciał do domu wypuścić,ale ja wolałam zostać do tygodnia w szpitalu i tam mi ściągali szwy i zmieniali opatrunki,ponieważ ja miałam operację ucha to wiązało się to wszystko z dużymi opatrunkami i podczas wypisu ściągali mi szwy z za ucha :).
Pozdrawiam i trzymaj się,
Blanka :)
napisał/a: monika2434 2008-05-09 12:43
a jesli nie usune tego polipa to cos moze sie stac?
napisał/a: sitak23 2008-05-09 13:39
jepiej usunąc polipa , szybki zabiek i po krzyku , co moze sie stac radzej nic tylko ze mozesz miec poblemy z zatokami , jak jest zmiana w zatokach to nalezało by to usuac ,polipu sa radzej od nawracajacych zapalen zatok , i same polipu moga nawracac zapalenie zatok wiec lepej to usunac .
napisał/a: kasia763 2008-05-26 17:34
od trzech lat moja córka 12 lat w miesiącach luty styczen w tym roku w czerwcu ląduje w szpitalu cały czas ta sama diagnoza polip zatok przynosowych i gardła lekarze mówią ze poliy maja tendencje do odrastania i zadnej innej odpowiedzi mój teść miał tez polipy ale w wieku 30 lat jeden usunieto i spokój a my tutaj co roku to samo polip w gardle był 2 lata temu tak duzy ze lekarze podjeli decyzje o wysłaniu wycinka do analizy na szczescie wynik był w porządku nie wiem co mamy robic aby w przyszłym roku nie było tego samego moze ktos z panstwa miał podobny przypadek prosze o pomoc moze jakies zioła pomagają czy jakies specjalistyczne badania jeszcze raz prosze o pomoc
napisał/a: sitak23 2008-05-30 02:39
witam. nie jestem lekarzem ale takiej bzdury to jeszcze nie słyszałem zeby polip był w gardle ,,zgadzam sie na zatokach nosowych tak , zdarza sie polipy zatok nosowych itp , ale zeby w gardle , może byc przerost 3 migdała to juz by sie zgadzało i polip zatok nosowych..
co za lekarze !!!!!! wspólczuje .....
a po za tym to juz 2 lata temu wina byc interwencja chirurgiczna ze wzgledu na zmiany w górnych drogach odechowych...