Usunięcie ósemki i silne krwawienie

napisał/a: Stayinmisery 2016-05-10 06:46
Proszę o pomoc, bo już naprawdę nie mam pojęcia co robić.
W piątek, tj. 06.05. pojechałam usunąć dolną, lewą ósemkę zatrzymaną. Wszystko poszło naprawdę sprawnie; usunięcie zęba i założenie szwów zajęło chyba 25 minut. Do niedzieli ok. południa było wszystko dobrze (tzn. była opuchlizna, delikatne krwawienie i ból, ale to normalne). Od tamtej pory (czyli ponad dobę) nagle mam silne krwawienie ze szwów! Już jest na tyle źle, że nie jestem nawet w stanie tej krwi przełykać, bo dostaję refluksu żołądka. Dlatego co 5 minut biegam do łazienki i po prostu pluję. Niby cały czas jestem w stałym kontakcie z chirurgiem i zaleciła mi zakładanie gazików co 30 minut. Pomogło, ale na 5 minut. W tej chwili zaczęło się od nowa.
Dodam, że tak naprawdę poza tym silnym krwawieniem nic się nie dzieje. Opuchlizna ładnie schodzi, antybiotyk cały czas biorę, robię delikatne płukanki...
Od kilkunastu godzin nie mogę spać bo dławię się krwią i kompletnie nic nie pomaga. Robie się coraz bardziej zmęczona bo mało śpię, mało jem i są naprawdę spore ubytki krwi...
napisał/a: tatiana88 2016-05-15 09:41
ale zaraz , chwila nie powinno nic krwawić ... a moje pytanie ,,,, czy Ty czy czasem nie byłaś w trakcie miesiączki ?jak usuwałaś ósemkę zatrzymaną ? ja też ją miałam usuwaną i to najpierw w tym samym terminie co Ty , najpierw mi nacinali dziąsło , a potem trzeba było wiercić w kości . założyli szwy ale nic kompletnie nie krwawiło . zeszła mi opuchlizna po jakimś tygodniu . A skąd jesteś ? gdzie ty ja usuwałaś ? ja jestem z krakowa i usuwałam ją w Stomatologii Cichoń . co do Twojego krwawienia to jest to serio dość dziwne . Wiesz co , była dziewczyna też w poczekalni na zabieg , okazało sie ze ma miesiączke , to tak jedni mówili ze nie mozna , aż w końcu pani dr powiedziała ,ze mozn tylko rana będzie się gorzej goiła. A nie dźwigałaś czasem nic ? bo tego tez nie wolno robić , ani się schylać , zadnych sportów , zadnego wysiłku ...
napisał/a: chlo1 2016-10-19 13:25
Mnie też nic nie krwawiło... zdumiona jestem
napisał/a: STARYWYGA 2017-01-23 23:47
Według mnie jesli założy się szwy powinno krwawić maksymalnie no 1hodzinę do 2 skrajnie
co się stało może być kilka przyczyn

1- zbabrana sprawa
2- źle założone szwy
3- zaburzenia krzepliwości

Gdzie to sunięto
jesli w normlnym gabinecie to gratuluje głópoty