Usunięcie migdałów

jenasiasta
napisał/a: jenasiasta 2009-07-16 20:46
Będę zatem bacznie obserwowała swoje gardło :) bo skoro ktoś napisał, że ten włókniak to oznaka gojenia to raczej byłoby wskazane by i u mnie się pojawił :) ja natomiast mam pić rumianek i płukać rumiankiem gardło
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-07-16 20:51
Wiesz lekarze różnie radzą. Pamiętaj nie jedz inie pij nic gorącego przez jakiś czas i zero dzwigania!
napisał/a: Lynn1 2009-07-16 23:41
Mnie po tym zabiegu przez miesiac karmiono lodami ^^
jenasiasta
napisał/a: jenasiasta 2009-07-17 09:36
ale jakimi lodami? jakimiś takimi wodnistymi czy takie na bazie śmietany też mogły być?

i dziś już moje gardło powleczone jest całe tą białą mazią
napisał/a: Lynn1 2009-07-17 09:41
Ja dostawalam na bazie smietany/mleka. Najnormalniejsze lody z polewa, albo bez. Nie wiem tylko czy te metode sie jeszcze stosuje
napisał/a: klon227 2010-01-06 21:35
Witam
może tak szybko to zrobię ;)
objawy - ogólnie halitoza, biały nalot na języku, kamienie w prawym migdałku, gluty ciągle mi spływają po gardle, zacząłem spać po 11h, no i ten zapach.

Do tej pory - 1 laryngolog stwierdził refluks przepisał tabletki = absmak zniknął reszta została
dalej- bioparox do nosa i w gardło, jakieś krople do nosa, sepidil, na alergie tabletki i niestety lipa jak było tak jest

badania prześwietlenie zatok wszystko ok tylko rpzawa czołowa nie rozwinięta
czekam na wymaz oraz przeciw ciał p. helicobacter pyla czy jakoś tak.

Jak się dowiedziałem jedyną pewniakiem pozbycia się kamieni jest usunięcie migdałka czy to prawda i czy to one mogą być przyczyną ww. objaw?
Lewy migdałek jest chyba ok ( płaski ) natomiast prawy powiększony ( z niego wydobywam kamienie) jest trochę powiększony i zaczerwieniony
Co myślicie o usunięciu migdałka ?
napisał/a: habibi88 2010-04-18 10:44
Witam, we wtorek 13.04.2010 r. miałam wycięte migdałki boczne, ze względu na to, że w trakcie zabiegu nie można mieć miesiączki (a ja biorę tabletki antykoncepcyjne) uzgodniłyśmy z panią laryngolog, że nie będę robić przerwy tylko rozpocznę drugie opakowanie. Tak też zrobiłam. Jestem dzisiaj 5 dobę po zabiegu i mimo, że tabletki biorę bez przerwy zauważyłam rano lekkie krwawienie (tak jakby początek okresu), tabletki biorę i o żadnej nie zapomniałam więc nie jest to zależne ode mnie. Chciałabym wiedzieć czy nie grozi mi krwotok jeśli mimo brania tabletek pojawi się plamienie/krwawienie w 5 dobie po zabiegu?
napisał/a: asia_1512 2010-09-28 22:11
witam,

choruje czesto na ostre zapalenie gornych drog oddechowych... ostatnio (od sierpnia 2 raz angina ropna z rzedu) zaczelo sie to jakos 7 lat temu jak bylam na wakacjach na dzialce i sie nabawilam anginy ropnej... bedac dzieciakiem po powrocie nie poszlam do lekarza i tak to sie zaczelo... przynajmniej 2x do roku chorowalam... gdzie wczesniej bylam zdrowa jak ryba.. delikatne przeziebienie i tyle z moich chorob...ale do czego daze... kiedys moja dr dala mi skierowanie na wymaz... okazalo sie ze mam paciorkowca gr a jak dobrze pamietam... bralam leki i bylo ok... potem znow kolejne anginy, kolejny lekarz... i jak ktos mowil.. ile lekarzy tyle opinii co do usuniecia migdalow... co mlodsi mowili - usuwac, CI starszej daty - zostawic, leczyc i ZAPOBIEGAC... czyli nie pic nic zimnego itp

w mojej rodzinie kuzynka miala tak samo jak i ja.. problemy z gardlem, w koncu sie zdenerwowala i poszla i usunela... JEDNAK dopiero po usunieciu u niej migdalow, okazalo sie ze jest uczulona na wit C... jak wczesniej uwielbiala cytrusy tak teraz nie moze ich jesc bo puchnie... nie moze stosowac kosmetykow z kwaskiem cytrynowym czy z jakim kolwiek jego wyciagiem... '
czy jest to mozliwe zeby po usunieciu migdalow byc uczulonym na wit C??

szczerze ja juz mam dosc chorowania na to gardlo... ale jak sie nasluchalam opinii po znajomych i po rodzinie ze pozniej jest jeszcze gorzej... ze sie juz nie choruje na gardlo tylko na oskrzela i pluca itp to mnie przerazenie bierze...

pozdrawiam i licze na szybka odpowiedz
i dla Tych co sa chorzy zycze szybkiego powrotu do zdrowia.,...
napisał/a: Dodan 2010-11-05 19:43
Witam,

wlasnie dzis mija 9 doba po usunieciu migdalow i plastyce calego podniebienia (skrocenie jezyczka itp) a wiec mialem full servis, moze dlatego caly czas mnie boli jade na diclofenacu caly czas ale juz tylko rano. Od jakiegos 17 roku zycia wozilem sie z tymi migdalami, generalnie czesto chorowalem do 5 razy w roku, czasem samemu udawolo mi sie zwalczyc chorobsko metoda luzko i cos rozgrzewajacego a czasami bralem antybiotyk, przeszedlem juz etapy szczepionek typu luivac i wyciag z grasicy czyli ten polivac - cos tam, sory za przekrecanie nazw ale nie mam do nich pamieci. Generalnie na dluzsza mete to guzik dawalo. A dodam ze mialem straszne opory na zdecydowania sie na zabieg ze wzgledu na maloplytkowosc krwi (dziedziczna) mam od ok 80 do 100 tys plytek. Ale w koncu sie zdecydowalem w wieku 37 lat, zwlaszcza, ze oprocz anginy doszly mi bezdechy, info dla swordmastera - nikt mi nie odradza zabiegu ze wzgledu na wiek. W szpitalu powiedzieli ze do operacji potrzebuja 100 tys plytek dwa tygodnie przed zabiegiem mialem 116 tys, a w dniu zabiegu, niech to szlag 73 tys. wiec nie chcieli ryzykowac i przetyczyli mi mase plytkową (mam nadzieje ze dobrze to badaja i niczym mnie nie zarazili) obylo sie bez zadnych krwotokow, ponac krwailem jak normalny pacjent. Zabieg w znieczuleniu ogolnym wiec nic nie pamietam, obudzilem sie z duzym bolem, troche poplulem krwia i to wszystko, 2 razy na dobe ketonal w tylek i git, w srode zabieg w sobote wyszedlem, od soboty rano diclofenac na wieczor 2 paracetamole i tak 9 doba juz, ale boli coraz mniej mam nadzieje ze za 2 dni odstawie leki. Na kontroli lekrz stwierdzil ze goii sie prawidlowo, zadnych krwawien. A wiec zaczynam nowe zycie bez migdalkow, zobaczymy jak to bedzie pozdrawiam wszystkich.
napisał/a: Dorota225 2018-05-27 12:26
Czy ktoś z Was usuwał migdałki prywatnie w okolicach Wrocławia? Orthos może? Jak to tam u nich wygląda?
napisał/a: Martin1916 2018-05-27 15:28
Dorota225 napisal(a): Czy ktoś z Was usuwał migdałki prywatnie w okolicach Wrocławia? Orthos może? Jak to tam u nich wygląda?


Koleżanka polecała nam właśnie Orthos i również poważnie zastanawiamy się nad tą lokalizacją. Dużo pozytywnych opinii i krótkie terminy więc zaczynamy działać.