usta

napisał/a: *she* 2009-09-25 09:49
witam

czy mogłby mi ktoś doradzić jakąś maść, lek
bardzo schodzi mi skóra z ust w rarg ale przede wszystkim z warg od strony wewnętrzej do zewnętrznej
to nie jest sucha skóra, po prostu tak jakby odklejała sie skóra dosc spore płaty skóry od wewnętrznej strony wargi i na ustach, nie moge posmarowac ust pomadką nivea bo zwyczajnie schodzi razem ze skórą... wygląda okropnie i bardzo męczy bo ciagle czuje jak odrywa sie ta skóra ... od wewnętrzbnej strony ust po zejsciu skóry pozostają mocno czerwona tkanka bardzo boli ale ból ustepuje pojawia sie nowa skora zeby w niedlugim czasie znowu zejść
moze ktos wie co mogłabym zastosowac zeby ta skóra została na swoim miejscu bo bolą mnie usta i wygląda kiepsko bo to widac jak sie skora odrywa...
bardzo prosze o nazwe balsamu, masci czy jakiegos leku bo martwi mnie to co sie dzieje
napisał/a: KATERINA 2009-09-25 13:05
*she* napisal(a):witam

czy mogłby mi ktoś doradzić jakąś maść, lek
bardzo schodzi mi skóra z ust w rarg ale przede wszystkim z warg od strony wewnętrzej do zewnętrznej
to nie jest sucha skóra, po prostu tak jakby odklejała sie skóra dosc spore płaty skóry od wewnętrznej strony wargi i na ustach, nie moge posmarowac ust pomadką nivea bo zwyczajnie schodzi razem ze skórą... wygląda okropnie i bardzo męczy bo ciagle czuje jak odrywa sie ta skóra ... od wewnętrzbnej strony ust po zejsciu skóry pozostają mocno czerwona tkanka bardzo boli ale ból ustepuje pojawia sie nowa skora zeby w niedlugim czasie znowu zejść
moze ktos wie co mogłabym zastosowac zeby ta skóra została na swoim miejscu bo bolą mnie usta i wygląda kiepsko bo to widac jak sie skora odrywa...
bardzo prosze o nazwe balsamu, masci czy jakiegos leku bo martwi mnie to co sie dzieje


Czy bierzesz jakieś leki które powodują nadmierne złuszczanie naskórka? Retinoidy, wit. A etc. Trzeba iść do dermatologa niech on się temu przyjrzy jeśli po nawilżających środkach nadal nie jest dobrze. Samo to nie minie a lepiej wiedzieć już co to jest - lekarz może przepisać"robione" apteczne środki nie ma co zwlekać umów się na wizytę, pzdr.
napisał/a: *she* 2009-09-25 16:23
witam
nie biore nic takiego, zastanawiam sie czy udac sie do dermatologa czy to raczej sprawa dla laryngologa
moze najpierw wybiore sie do lekarza 1szego kontaktu, dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam
napisał/a: pawelll1 2010-12-06 14:11
Witam, i jak tam *she* wyleczyłaś te usta ?? bo ja mam to samo i nie wiem co mam już robić..
Najlepiej jak możesz wyślij do mnie wiadomość prywatną czy się wyleczyłaś i czym.
pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2010-12-06 14:24
Może spróbujesz smarować usta miodem. Bardzo ładnie regeneruje naskórek i można to stosować dowolną ilość razy dziennie.
napisał/a: *dora* 2014-05-06 19:35
Witam, czy ktoś może wie w jaki sposób poradzić sobie ze schodzącą skórą z ust? Mam to samo co *she*, byłam już u trzech lekarzy
napisał/a: Andzrej 2014-05-07 08:21
Zewnętrznie można stosować sok z żyworódki, działa na wszelkie niewiadomego pochodzenia problemy skórne.
Do tego można dołączyć preparat z ruszczyka kolczastego, dużo naturalnej witaminy C i należy spożywać dobrej jakości mięso.
napisał/a: *dora* 2014-05-07 15:55
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Poczytałam trochę o tym soku i ruszczyku i na pewno wypróbuję.
napisał/a: smutna 2017-09-03 17:08
Dzień dobry, wiem, że to stary wątek, ale może ktoś tu jeszcze zagląda. Mam ten sam problem z ustami jak opisany powyżej. Zrobiłam już mnóstwo badań,byłam u kilku lekarzy i nadal nic.. czy komuś udało się wyleczyć tę przypadłość? Co może pomóc? Już nie wiem co mam robic:( Pozdrawiam