USG żył kończyn dolnych

napisał/a: legionista86 2009-06-10 10:52
Witam.Mam 23 lata.Niecaly rok temu mialem robione USG nog.Opis brzmi nastepująco:
Żyły głębokie bez cech zakrzepicy.Obie żyły biodrowe poszerzone po 13 mm. W lewej rejestruje sie cechy niewielkiej niewydolności w badaniu czynnosciowym.Poza tym żyły głebokie bez cech niewydolnosci.
Żyła odpiszczelowa prawa na przyśrodkowej powierzchni podudzia w 1/2 jego wysokosci na odcinku 17 mm jest poszerzona do 6.1 mm, bez cech zakrzepicy, wyżej jest prawidlowej średnicy do 3.1 mm , ale w odcinku udowym wykazuje śladowe cechy niewydolności. Ponizej kolana cech niewydolnosci nie stwierdza sie, bez cech zakrzepicy i zmian pozakrzepowych. Poza tym żyły powierzchowne podudzi nie sa patologicznie poszerzone.
Lewa żyła odpiszczelowa i obie żyły odstrzalkowe sa nieposzerzone , wydolne. Nie stwierdzono niewydolnych perforatorow żył kk. dolnych. Żyły środmięsniowe podudzi sa prawidłowo podatne na ucisk.
CZY POWINIENEM WIEC ZGŁOSIC SIE DO CHIRURGA NACZYNIOWEGO ? CZY TAKI WYNIK BADANIA OZNACZA ZE POWINIENEM WYKONAC SOBIE ZABIEG?
napisał/a: legionista86 2009-06-15 23:29
MOGLBY KTOS DORADZIC W MOJEJ SPRAWIE?
napisał/a: edman_90 2009-07-14 14:23
mam to samo tylko mi puchną kostki ;/, mi lekarz powiedział że tak zostanie, zalecił dużo ruchu, jak najczęstrzą elewacje kończyny, przepisał też detralex