USG wątroby, czy jest bardzo źle ?

napisał/a: Jason9006278 2017-03-13 18:37
Witam, byłem zrobić USG wątroby i wyszlo mi tak jak jest na zdjęciu. Dodam, że naczyniak, który P. Doktor zaznaczyła raczej nie jestniczym poważnym, miałem rezonans wątroby kilka lat temu, ta zmiana też tam była i nawet rezonans nie wyjaśnił co to do końca jest, po prostu gastrolog stwierdziła, że co jakiś czas do kontroli i tyle. Jednak jak widzicie wychodzi mi stłuszczenie, czy to co jest w opisie to poważny już problem ? Stluszczenie tez mam juz od dluzszego czasu, teraz ograniczam jedzenie, nigdy nie pilem alko, wiec odpada stluszczenie z tym zwiazane, nie pale rowniez, jednak mam malo ruchu i jadlem duzo smazonego, duzo "szybkiego jedzenia na miescie" Dodaje screeny z wynikow USG i krwi odnosnie watroby. Dodam, ze biore essential forte, bo lekarz powiedzial iz powinien brac systematycznie, tak tez robie bo wartosci i tak spadly, ale wklejam aktualne.
napisał/a: Jason9006278 2017-04-08 19:54
Up, nikt nic nie pisze.. Dalej nic nie wiem na temat tych wyników, czy kiepsko to wygląda ?
napisał/a: buzek 2017-05-26 11:48
Nie wiem czy ktoś tutaj Ci pomoże. Polecałabym zapisać się jednak do innego gastrologa ponieważ warto byłoby się skonsultować czy wprowadzić leczenie czy nie.
Ewentualnie możesz jeszcze zorientować sie jak pomagają Ci zioła na wątrobę. Polecam poczytać sobie o ostropeście plamistym (ma bardzo dobre działanie na parametry oraz wspomaga naturalną regenerację). Jest na przykład w suplemencie hepa vitale.
napisał/a: Jason9006278 2017-05-28 00:29
Biore ten esentiale forte i widac, ze jest poprawa bo te parametry mi spadly, mialem wieksze. No, ale czy te wartosci sa duzo za duze ? Staram sie nie jest ciezkich rzeczy a do gastrologa tez latwo dostac sie nie jest.. Nie chce jakos bardzo panikowac, bo i tak mam problem, bo ze wszystkim u siebie widze, ze cos mi jest..
napisał/a: buzek 2017-06-14 09:30
Nie są aż takie duze, moim zdaniem nie ma co panikować. Szczególnie, że jak sam piszesz tutaj sytuacja się poprawia. Na Twoim miejscu poczekałabym jeszcze miesiąc czy dwa miesiące. Potem zrobiła sobie ponownie badania kontrolne oraz zobaczyła jak przedstawia się sytuacja.
W najbliższej perspektywie jednak wypadałoby się wybrać do lekarza. Wątroba to ważny organ oraz trzeba o nią dbać.