Usg tarczycy, tsh, ft4

napisał/a: Majkaa90 2011-05-10 22:41
Witam..
parę dni temu wybralam sie do lekarza ogólnego, z typowymi objawami niedoczynnosci i z prosba o skierowanie do endokrynologa. Przedtem zrobiono mi tsh wynik to 4.35 gdzie max jest u mnie 4.
Poszlam do endokrynologa, ale pani doktor stwierdzila, ze olac to, taki wynik, to ma 5% zdrowych ludzi i nic nie trzeba brac przy tym (a czytalam ,ze wiele osob juz przy 4.35 spokojnie bralo jakies leki)...wysłała mnie na ft4 i usg tarczycy...no i chyba wszystko ok, co w zasadzie tylko mnei ywprowadzilo z rownowagi bo skoro wszystko ok to tym bardziej nic nie zrobi i odesle mnei z kwitkiem, a ja dalej bede sie czula jak spiąca królewna..

pani doktor troche chyba bagatelizuje problem i to co do niej mowie, dlatego prosze Was, zanim do niej się znowu wybiore o interpretacje wynikow moich badan.

TSH 4.35
Przeciwciała anty TPO 27.2 IU/ml 0 35 ~
FT4 12.2 pmol/L 11.5 22.7 ~

usg tarczycy

tarczyca normoechogeniczna o wym: cieśń-2.5mm pPłat 19x15x40mm Lpłat 13x18x42mm
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-11 08:02
Chorujesz na niedoczynność tarczycy i widać to po wynikach a jak masz typowe objawy niedoczynności to absolutnie wymagasz leczenia, jak lekarz na to nie wpadnie to idż do innego bardziej kompetentnego.
napisał/a: Majkaa90 2011-05-11 10:29
No tak jak myslalam, tzn, dziwne, bo przeciez ft4 w normie, na dolnej granicy prawie ze ale w normie, tylko to tsh podwyzszone...czy jednak to ft4 za niskie moze?(mimoze ze w normie sie miesci), jak by mogl Pan cos wiecej powiedziec cos o tych wynikach bylabym bardzo wdzieczna
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-11 10:36
Napisz jakie masz objawy.
napisał/a: Majkaa90 2011-05-11 10:47
Przede wszystkim wieczne zmęczenie, ospalosc, trudność w obudzeniu sie rano, suche, łamliwe wlosy i paznokcie, brak motywacji,zły nastroj,,sucha, czesto swedzaca skora, zwiekszenie masy ciala (..) no i ta otepialosc...uczucie chlodu tez czasem mi towarzyszy, a czy mam jakies obrzeki to ciezko mi stwierdzic, czlowiek jak tyje generalnie robi sie lekko ciapowaty. Oprocz tego bole brzucha co jakis czas i zaparcia na pewno, od dluzszego czasu..
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-11 10:53
Więc tutaj nie mam mowy o tym że nie chorujesz na niedoczynność. Ona nie jest duża ale na pewno wymaga leczenia.