Usg jamy brzusznej, a wykrycie ciąży

napisał/a: ewelina922 2014-05-24 16:59
Witam,
zwracam się z pytaniem dotyczącym badań USG. Mianowicie, chciałam dowiedzieć się, czy zwykłe badanie USG jamy brzusznej jest w stanie wykryć ciążę (około 10 tydzień) ? Nie mam pewności czy ta ciąża jest, gdyż testy wychodzą negatywnie, jednak z tego co dowiadywałam się, to okres, który może występować w czasie ciąży, może mylić testy. Poza tym ogólnie mam odczucie tak jakby ona była, gdyż występują inne objawy, tylko właśnie już sama nie wiem, czy nie jest to moim urojeniem, podobno jest coś takiego.. Chciałam najpierw zrobić badania krwi, ale stwierdziłam, że USG byłoby dla mnie pewniejsze. Stąd moje pytanie, czy zwykle USG jamy brzusznej wystarczą na potwierdzenie ciąży? Ze względu na niepewność nie chciałabym iść na specjalne badanie USG ciąży. Potrzebuję pilnej odpowiedzi, bo chciałam zarezerwować sobie wizytę, a im szybciej tym lepiej.
napisał/a: Gracee 2014-05-25 20:17
Jeśli jest ciąża to testy wychodzą pozytywne, nie ma mowy o zafałszowanie go występującym krwawieniem (nie mylić z miesiączką).
W 10 tc na dobrym USG prawdopodobnie ciążę można zobaczyć. Na początku najlepiej wykonać badanie z krwi Beta HCG, który da wiarygodny wynik.
Skoro masz miesiączkę i testy wychodzą negatywne to ciąży brak. Jeśli jednak chcesz się upewnić to zrób badanie z krwi.
napisał/a: ewelina922 2014-05-28 19:01
A więc jednak badanie krwi w zupełności wystarczy? Nigdy takiego nie robiłam, więc czy to badanie potrzebuje konsultacji z lekarzem, czy samemu jest się w stanie stwierdzić ciąże lub ją wykluczyć. Wszystko chcę zrobić prywatnie, a więc wyniki badań tylko ja będę miała do wglądu. Nie znam się na tym, dlatego pytam. Czyli testy nie mogą się mylić w żadnym wypadku, jeżeli jest ciąża? Bez względu na stan zdrowia, zdarzenia z przeszłości itp. Po prostu jeżeli jest, to ma wykazać? Bo w sumie to już sama nie wiem co myśleć na ten temat. Już chyba wolałabym żeby był pozytywny i wtedy wiadomo, a tak negatywny, a samopoczucie jakby jednak ta ciąża była.. Nie daje mi to spokoju.
napisał/a: Arwen1988 2014-05-31 14:38
Zrób po prostu badanie krwi jeśli tak bardzo skłaniasz się ku ciąży. Beta hcg to bardzo łatwe w interpretacji badanie, wszystko jest opisane w wyniku. Szanse na zafałszowany wynik są bliskie zeru. Moim zdaniem jeśli masz @ a testy ciążowe wychodzą negatywne to ciąży po prostu nie ma.
napisał/a: Gracee 2014-05-31 15:33
Test jest niewiarygodny jeśli jest zrobiony za wcześnie lub jeśli został wykonany źle. Tak to testy płytkowe się nie mylą.
Też podtrzymuję, że skoro masz @ i testy wychodzą negatywne to ciąży nie ma. Jeśli jednak chcesz mieć pewność i być spokojna to wykonaj badanie z krwi tzw. Beta HCG. Wynik bez problemu odczytasz sama bo tam są normy. Jeśli Beta HCG jest poniżej 5 to ciąży nie ma.
Jeszcze raz, jeśli ma Cię to uspokoić to wykonaj badanie z krwi i będzie po kłopocie.
napisał/a: ewelina922 2014-05-31 18:51
Ok rozumiem. Dziękuję za pomoc. Zrobię tak jak mówicie. Pozdrawiam