USG a owulacja

napisał/a: goldi793 2012-07-05 01:11
Witam

Moje cykle na przestrzeni ostatnich 3 miesiecy trwaja ok. 23-25 dni. W 16 dniu obecnego cyklu bylam u gina, i zapytalam kiedy ewentualnie moge miec olwujacje - ponoc w połowie. Był to 16 dzien i lekarz powiedzial, ze nie widzi owulacji. W zwiazku z tym mialabym kilka pytan.
1. Czy to oznacza, ze ten cykl mam bezpieczny - tzn bezowulacyjny?
2. Na ile dni przed widac w usg owulacje?
napisał/a: ~Anonymous 2012-07-05 07:43
goldi793 napisal(a):Witam

Moje cykle na przestrzeni ostatnich 3 miesiecy trwaja ok. 23-25 dni. W 16 dniu obecnego cyklu bylam u gina, i zapytalam kiedy ewentualnie moge miec olwujacje - ponoc w połowie. Był to 16 dzien i lekarz powiedzial, ze nie widzi owulacji. W zwiazku z tym mialabym kilka pytan.
1. Czy to oznacza, ze ten cykl mam bezpieczny - tzn bezowulacyjny?
2. Na ile dni przed widac w usg owulacje?

lekarz powiedział, że nie widzi owulacji, bo pewnie już byłaś po... mówił coś o pęcherzykach? były jakieś? nie wspominał o płynie w zatoce Douglasa?
Masz dość krótkie cykle, a co za tym idzie nie liczyłabym u Ciebie na dni niepłodne, ponieważ jak za pewne wiesz - plemniki żyją do 7 dni (moim zdaniem mocno przesadzone ale trzeba brać to ew. pod uwagę) i u Ciebie już podczas okresu istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Jeśli Twój cykl przebiega prawidłowo czyli z owulacją, to powinnaś ją mieć ok 10-11 dc. Nie mniej jednak cykl może ulec zmianie- może się wydłużyć co za tym idzie, owulacja może być później więc na te dni niepłodne po owu biorąc pod uwagę takie krótkie cykle- również bym nie liczyła...
Nikt Ci nie powie, że ten cykl masz bezpieczny, bo nie wiadomo czy owu była....
jak np. ten cykl będzie miał 30 dni, to owu możesz mieć około 16-tego dc.... rozumiesz?

Jeżeli chcesz sprawdzić czy masz owulację udaj się na monitoring cyklu. W Twoim przypadku będzie to USG ok. 3-5 dc, później ok 10 dc. Myślę, że dowiesz się czy masz owulację i czy pęcherzyki są prawidłowej wielkości.

o owulacji i ew. "bezpiecznych dniach"poczytaj tutaj http://seks.wieszjak.polki.pl/antykoncepcja/293103,Dni-plodne-i-owulacja--obalamy-mity.html
napisał/a: goldi793 2012-07-05 13:04
Dziekuje serdecznie za odpowiedz.No wlasnie kompletnie NIC nie powiedzial, dlatego pewnie zmienie ginekologa, gdyz tak jest zawsze - jak o cos zapytam, to odpowie tak/nie i tyle - rece idzie załamac.
A jak wyglada usg po owulacji? Czy, gdy doszlo do zapłodnienia widac to od razu?
napisał/a: ~Anonymous 2012-07-05 13:27
goldi793 napisal(a):Dziekuje serdecznie za odpowiedz.No wlasnie kompletnie NIC nie powiedzial, dlatego pewnie zmienie ginekologa, gdyz tak jest zawsze - jak o cos zapytam, to odpowie tak/nie i tyle - rece idzie załamac.
A jak wyglada usg po owulacji? Czy, gdy doszlo do zapłodnienia widac to od razu?

usg po owulacji? powinno nie być pęcherzyków to na pewno... i po owulacji widoczny jest ten płyn w zatoce... ale przez jaki okres czasu go widać [po owulacji to nie wiem niestety :/

Nie zobaczysz czy doszło do zapłodnienia ani przez test ani przez badanie ginekologiczne, ani usg. Do zapłodnienia dochodzi w okolicach owulacji. Pęcherzyk pęka i uwalnia komórkę jajową. Ta wędruje jajowodem gdzie łączy się z plemnikiem.
Po połączeniu następuje wędrówka zapłodnionej komórki do macicy. Później następuje zagnieżdżenie w macicy i dopiero wtedy test może wyjść pozytywny. .Do zagnieżdżenia dochodzi mniej więcej od 4-ech do 12 dni po owulacji... Tak więc najlepiej test ciążowy robić w dniu spodziewanej miesiączki jeśli krwawienie nie wystąpi. Trzebabrać jeszcze pod uwagę ciąże biochemiczne.. dlatego najlepiej testować biorąc pod uwagę najdłuższy cykl.
Na USG ciąża widoczna jest jeszcze później niż na testach.
napisał/a: grabka 2012-07-05 17:58
Dziś miałam USG dopochwowe, miesiączkę powinnam dostać za 6 dni.
Trzon macicy tyłozgięty normalnej wielkości. Endometrium gr 5 mm. płyn w zatoce Douglasa ( kieszo.... ? 3cm) (nie mogę tego odczytać). Jajnik prawy o wym 25x12 mm.Jajnik lewy o wym 36x16 cm.
Uwaga! Poszerzone naczynia w miednicy mniejszej.
napisał/a: goldi793 2012-07-06 01:14
Grabka moze napisz w nowym temacie (na glownym forum) bo ja chetnie pomoge, ale sie nie znam.
Dzis jest dokladnie 23 dzien cyklu, wlasnie zauwazylam minimalne plamienie. Mam nadzieje, ze to okres i jezeli rzeczywiscie sie zaczyna, to w 16 dc nie moglam byc przed owulacja tylko ewentualnie po ? Ile srednio mija od owulacji do krwawienia - czy przy krotkim cyklu mniej dni, niz przy dlugim, czy zawsze np. 14 dni? Przez ostatnie 3 lata miałam dlllugie cykle, miesiaczka pojawiala sie raz na 2-3 miesiace. Od niedawna samoistnie sie reguluje, i musze sie wszystkiego uczyc od nowa ;) Przy dlugich cyklach, przez wiekszosc czasu moglam figlowac ile wlezie, a obecnie na to wyglada, ze caly cykl musze uwazac.
napisał/a: ~Anonymous 2012-07-06 08:26
goldi793 napisal(a):Grabka moze napisz w nowym temacie (na glownym forum) bo ja chetnie pomoge, ale sie nie znam.
Dzis jest dokladnie 23 dzien cyklu, wlasnie zauwazylam minimalne plamienie. Mam nadzieje, ze to okres i jezeli rzeczywiscie sie zaczyna, to w 16 dc nie moglam byc przed owulacja tylko ewentualnie po ? Ile srednio mija od owulacji do krwawienia - czy przy krotkim cyklu mniej dni, niz przy dlugim, czy zawsze np. 14 dni? Przez ostatnie 3 lata miałam dlllugie cykle, miesiaczka pojawiala sie raz na 2-3 miesiace. Od niedawna samoistnie sie reguluje, i musze sie wszystkiego uczyc od nowa ;) Przy dlugich cyklach, przez wiekszosc czasu moglam figlowac ile wlezie, a obecnie na to wyglada, ze caly cykl musze uwazac.

Przyjmuje się, że owulacja występuje na 14 dni przed wystąpieniem krwawienia. Jeśli dostaniesz @ w 24 dc to można przyjąć, że owulacja miała miejsce około 10 dc...
Jeśli chodzi o nieregularne cykle to również nie możesz "figlować ile wlezie", bo nigdy nie wiesz ile będzie trwał cykl i kiedy ew. wystąpi owulacja....
Generalnie na Twoim miejscu zainteresowałabym się ew. monitoringiem cyklu i sprawdziła czy owulacja i cykl przebiega prawidłowo.

http://kobieta-i-zdrowie.wieszjak.polki.pl/cykl-miesiaczkowy/297221,ABC-cyklu-miesiaczkowego.html
napisał/a: goldi793 2012-07-09 20:57
I znowu cos sie poprzestawialo, zwariowac idzie. Zamiast miesiaczki mialam dziwne plamienie. W jeden dzien na samym papierze, w drugi kompletnie nic, w trzeci minimalne krwawienie moze przez godzine (z kilkoma skrzepami), a dzisiaj normalny sluz moze chwilami podbarwiony na rozowo (widoczne tylko na papierze). Pewnie juz po okresie,chociaz piersi dalej napuchniete. A moze to byla dopiero owulacja? Czy podczas niej moga wystepowac skrzepy?
napisał/a: goldi793 2012-07-13 13:36
Piersi dalej napuchniete i bolesne, natomiast od ostatniego dnia "miesiaczki?" gdzie pojawil sie śluz zabarwiony na różowo, przeszedl on w kolor mleczno-przejrzysty- pasmowo-grudkowy bez zapachu. Jest go sporo, i caly czas ciagnie sie jak przy owulacji. Pierwszy raz jest taki dziwny, bo zazwyczaj ewentualnie w okolicach owu wystepowal, a tu juz od 5 dnia cyklu. Dodatkowo chwilami mam bole jak przy miesiaczce. Czy mozliwa jest owu tak wczesnie?
napisał/a: Gracee 2012-07-13 14:35
goldi793 napisal(a):Piersi dalej napuchniete i bolesne, natomiast od ostatniego dnia "miesiaczki?" gdzie pojawil sie śluz zabarwiony na różowo, przeszedl on w kolor mleczno-przejrzysty- pasmowo-grudkowy bez zapachu. Jest go sporo, i caly czas ciagnie sie jak przy owulacji. Pierwszy raz jest taki dziwny, bo zazwyczaj ewentualnie w okolicach owu wystepowal, a tu juz od 5 dnia cyklu. Dodatkowo chwilami mam bole jak przy miesiaczce. Czy mozliwa jest owu tak wczesnie?

Jeśli podejrzewasz ciąże to może wykonaj test. Zazwyczaj jest tak, że jeśli u kobiety występuje PMS to zazwyczaj znika on w pierwszym lub drugim dniu krwawienia. Miewasz PMS? U Ciebie mimo plamienia obrzmiałość piersi nie ustąpiła. Czasem jest tak, że kobieta będąca w ciąży plami w terminie przewidywanej miesiączki ale nie jest to miesiączka bo podczas ciąży nie ma się okresu.
napisał/a: wikam2 2012-07-13 20:51
1. Plamieniu implantacyjnemu nie powinny towarzyszyć skrzepy i tak samo się ma przy plamieniu owulacyjnym.
2. Owulacja może pojawić się tak wcześnie.
3. Zamiast okresu można mieć krwawienie śródyckliczne, wtedy menstruacja jest krótsza a okres jest czasem płodnym. Nastepne krwawienie pojawi się około 2 tyfonie po poprzednim,.
4. Jak Grace radzę w razie czego zrobić test. Przemawia za tym obecność pms.
napisał/a: goldi793 2012-07-14 03:11
Dzieki dziewczyny. Test zrobilam i wyszedł negatywny, czyli po strachu :) Nie doczekalam jednak do porannego moczu, tylko użylam wieczornego - ale w tym dniu cyklu, to chyba bez znaczenia. Dodam jeszcze, ze strasznie duzo sikam ( w dzien co 2-3 godziny, i w nocy tez wstaje), a wcale duzo nie pije. Moze to jakies bezobjawowe zapalenie pecherza? Śluz zaczyna sie robic bardziej przejrzysty, jest go jeszcze wiecej i dalej sie ciagnie (na kilka cm). Proporcjonalnie z iloscia sluzu narasta bol menstruacyjny, caly czas mam wrazenie, ze to mokro to okres.