Urwany kleszcz na nodze, lekki rumień -zdjęcia

napisał/a: Adam__ 2010-06-10 00:13
Witam.
Kieruję się z prośbą pomoc w następującej sprawie.
Dziś z rana zobaczyłem że mam na nodze kleszcza (średniego), wziąłem pincetę i chciałem go wyciągnąć lecz niestety kleszcz się urwał i główka została, główka urwana trochę wystawała i myślałem że dam rade go wyrwać lecz jednak siedziała tak mocno, że rozryłem sobie dziurę w nodze i w sumie nie wiem czy udało się go wyjąć, niby nie widać w ranie już kleszcza ale być może wlazł głębiej pod skórę.
Trochę naczytałem się o chorobach kleszczowych w tym boreliozie i martwi mnie to że w miejscu ukąszenia (nawet jeszcze przed próbą wyciągnięcia kleszcza) pojawił się tak jakby "rumień" Nie jest co prawda on bardzo mocnego odcienia i w sumie nie jest też jakiś dużych rozmiarów.
Nie wiem teraz co tu zrobić?
Czy iść z tym do lekarza? Jeśli tak co powie lekarz? Czy w takim przypadku przypisuje z miejsca jakiś antybiotyk zapobiegawczo, czy jakieś testy?
Poniżej przedstawiam zdjęcia, liczę że ktoś siedzący w temacie po obejrzeniu zdjęć oceni sytuację i czy ten "rumień" jest normalnością po ukąszeniu czy należy się obawiać że kleszcz był zakażony.

1. i47.tinypic.com/2ry3m8m.jpg

2. i49.tinypic.com/2a8htsk.jpg

3. i48.tinypic.com/2hia5h4.jpg

4. i50.tinypic.com/iznqrr.jpg

5. i48.tinypic.com/6g9b3t.jpg

6. i45.tinypic.com/30kbyhw.jpg
napisał/a: zuza7625 2010-06-10 07:14
Idz do lekarza, powinien przepisac antybiotyk.
napisał/a: Agusia1982 2010-06-10 16:08
Popieram koleżanke tutaj nie ma żartów zwłaszcza,że urwała się główka.
Jak najszybciej pokaż to lekarzowi.
napisał/a: Adam__ 2010-06-10 19:33
Dziękuję Wam za rady.
Byłem dziś u lekarza i powiedział, że trzeba poczekać tydzień na to czy pojawi się ten rumień wędrujący i wtedy ewentualnie zażyć antybiotyk, gorzej tylko jakby rumień się nie pokazał, a doszło do zakażenia tą boreliozą, no ale mam nadzieję że będzie OK :)
napisał/a: Agusia1982 2010-06-11 08:16
Też mam nadzieje,że go wyciagnołeś w całości.
trzeba wiedzieć jak wyrwac kleszcz,żeby się nie urwał no i ,żeby tego co ma w odwłoku nie wcisnąć do środka przy wyciąganiu.
Najlepiej z takim przylepcem udać się do pierwszej lepszej poradni i oni fachowo wyciągną.