Urojenia chorób?

napisał/a: Cerberion 2011-07-04 12:47
Już od 2 miesięcy cierpię chyba na jakieś urojenia. Na początku byłem przeświadczony, że dolega mi coś z wątrobą(bolała mnie i czułem ten ból aż z tyłu żeber). No i wtedy się zaczął lęk o moje życie. I od tego czasu nie ma dnia, bym nie był przestraszony o własne życie. I żyłem ciągle z tym lękiem, i nie wiadomo czemu, nagle pojawiła mi się myśl, że zachorowałem na zapalenie mózgu lub boreliozę. Cierpię przez to na bezsenność i muszę często brać Diphergan 25 mg, teraz to nawet dwie tabletki. Boję się czegokolwiek zjeść, gdyż boję się o wymioty, a prawie przez cały czas odczuwam nudności. Odczuwam głód, a ja boję czegokolwiek zjeść, a jak już jem, to czuję, jak gardło mi się ściska i tak jakbym miał cały pokarm zwymiotować i zemdleć. Czuję też parestezje w tylnej części głowy(jeszcze dwa dni w górnej części czaszki) i boję się, że to może być borelioza. Zauważyłem, że ciągle mi mięśnie drżą(od przedwczoraj dolegają mi fascykulacje), kłopot jest w tym, że sam już nie wiem, czy to moje urojenia, czy naprawdę coś ze mną się dzieje. Ciągle zginam kark, by sprawdzić, czy nie dolega mi sztywność karku. Mam też kłopoty z wysławianiem się, co wcześniej mi się nie zdarzyło. Cały czas boję się o moje życie, o to, że mogę umrzeć przez te wszystkie wcześniej wymienione choroby w każdej chwili. Od lekarza się dowiedziałem, że te parestezje mogą wynikać z problemów z kręgosłupem. Od 2008 roku cierpię na schizofrenię paranoidalną. Czy to wszystko, co wcześniej opisałem, może wynikać z tej choroby psychicznej, na którą cierpię? Powiem jeszcze, że te podobne objawy odczuwałem 4 lata temu, kiedy to zdawało mi się, że zawali się na mnie cały świat, i towarzyszyło mi uczucie, że umrę na zawał.
napisał/a: k23 2011-07-05 18:50
2 pytania do Ciebie.
1. Jak mozesz sie przekonac czy to borelioza? Podpowiedzia niech bedzie haslo analityka medyczna;)
2. Ile warte jest dla Ciebie zdrowie i porzucenie tych urojen oraz calej schizofrenii?
Napisz do mnie na pw, to zrobimy tak, ze porzucic haslo schizofrenia na dobre:)
napisał/a: Madzia007 2011-07-18 21:51
Witam . Chciałabym podzielić się swoim problem bo już naprawdę nie mam pomyslu co robić. Zaczęło się od problemów z bólem głowy (głównie w okolicy czołowej i skroniowej) następnie doszły problemy o charakterze jelitowo-żołądkowym stwierdzono u mnie stan zapalny błony śluzowej żołądka plus helicobactera oczywiście podałam się 10 dniowej kuracji od pewnego czasu znów zaczęła mnie boleć głowa (dość boleśnie) plus bóle pleców, stawów mięśni następnie znów problemy żoładkowo- jelitowe i trwają do dziś oprócz tego od pewnego czasu ma problemy z dusznością , cięższe oddychanie, bóle w płucach, nerwobóle,ból gardla zaczerwionione gardło(taka suchość gardła czasem nieznanczy kaszel) i problemy z połykaniem pokarmu czuję taką gulę w środku i ciągle mi się odbija raz powietrzem raz taka nieladnie pachnacą resztą pokarmową. Biorę teraz raz dziennie Lek Controloc i wcale mi nie pomaga. Miałam robione TK głowy bez kontrastu ( ok) badania neurologiczne( w porzadku), USG jamy brzusznej (ok), RTG zatok(ok) i morfologię i mam nieznaczne podwyższone OB i podwyższoną bilirubinę ale stwierdzono u mnie zespół Gilberta.Oprócz tego męczą mnie prawie codzienne mdlości Jakie badania mam jeszcze wykonać ? proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić czy nerwica może dawać takie okropne silne objawy?