Urinal w początkach ciąży

napisał/a: kogelmoge 2013-10-18 17:59
Witam jestem w 5/6 tygodniu ciaży, często miewam zapalenie pęcherza dlatego jak juz tylko podejrzewałam,że mogę być w ciąży aż do wczoraj codziennie spozywałam Urinal. Myslałam, że jest on bezpieczny nawet wpoczątkowej ciąży, bo jego skład to sproszkowany koncentrat soku z żurawiny wielkoowocowej i wysokoskoncentrowany wyciąg wyciąg z zurawiny wielkoowocowej. koleżanka jednak powiedziała mi, że jej lekarz powieział, że na początku ciąży mozna brać żuravit, a Urinal dopiero po 10 tyg ciąży i mam teraz stresa, że mogłam zaszkodzić dziecku tym Urinalem, tak dbałam o siebie, nawet apapu nie łykalam jak bolała mnie głowa, wszystko profilaktycznie już od samego początku kiedy tylko podejrzewałam,że mogę być w ciąży, a nawet testy mi jeszcze tego nie wykazywały, a teraz okazuje się , że Urinal mógł zaszkodzić i to jezcze na samym początku kiedy wszystko sie kształtuje. Proszę o wypowiedzi jak to jest, czy ten skład jest szkodliwy na początku ciąży, czym rózni się ten żuravit, że ejst bezpieczniejszy?
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2013-10-24 18:26
Mój ginekolog jest zdania że na początku ciąży przez pierwsze 3-miesiące nie powinno się nic brać, na pęcherz moczowy piłam duże ilości wody z cytryną, jadłam żurawinę suszoną. U mnie częstszym problemem były infekcje intymne, lekarz zalecił mi profilaktycznie stosować probiotyk dopochwowy lactovaginal, który jest bezpieczny w ciąży. Często zdarza się że infekcją pęcherza towarzyszy infekcja grzybicza więc myślę że powinnaś sobie go zakupić. Co do urinalu nic już nie zrobisz, więc nie myśl o tym na pewno będzie dobrze, trzymam kciuki, pozdrawiam.
napisał/a: 123aga123 2013-10-29 11:51
spokojnie- większość leków jest nie-wskazanych w pierwszym trymestrze profilaktycznie.Ja nie wiedziałam że jestem w ciąży i też brałam różne niedozwolone leki i nic się nie stało.Odstaw ten urinal i pij sok z żurawiny albo jedz suszoną-np.do jogurtu, do owsianki.A co do infekcji pęcherza to ja w późniejszej ciąży leczyłam się furaginą, provagiem i też żurawiną.Ale lekarz pewnie i tak wyśle Cię na wymaz z cewki i posiew z moczu.
napisał/a: Siatkareczka 2014-08-06 21:46
ja przyjmowałam urinal jak miałam zapalenie dróg moczowych ale nie byłam wtedy w ciąży, dlatego takie kwestie najlepiej konsultować z lekarzem.
napisał/a: maja-z1986 2014-11-16 22:54
wszystkie leki które bierzemy w ciąży należy konsultować z lekarzem, jednak raczej jest to suplement bezpieczny, więc pewnie lekarz pozwoli, polecam też jedzenie żurawiny
napisał/a: Siatkareczka 2014-11-17 09:21
to tak urinal to suplement wiec zaszkodzić nie powinien, ale jednak lepiej iść dla spokoju sumienia jednak do lekarza, ja bym tak na pewno zrobiła.
napisał/a: maja-z1986 2014-11-25 22:13
grodzki napisal(a):to tak urinal to suplement wiec zaszkodzić nie powinien, ale jednak lepiej iść dla spokoju sumienia jednak do lekarza, ja bym tak na pewno zrobiła.


suplement czy nie, w ciąży nie można ryzykować, choć oparty na surowcach roślinnych lepiej sprawdzić z lekarzem
napisał/a: Siatkareczka 2014-12-02 19:18
podzielam Twoje zdanie, jakkolwiek suplement nie powinien zaszkodzić to w ciąży trzeba dwa razy mocniej sprawdzać wszelkie przyjmowane suplementy.
napisał/a: maja-z1986 2014-12-17 12:10
grodzki napisal(a):podzielam Twoje zdanie, jakkolwiek suplement nie powinien zaszkodzić to w ciąży trzeba dwa razy mocniej sprawdzać wszelkie przyjmowane suplementy.


cieszę się, że się ze mną zgadzasz :) składniki naturalne tego suplementu są bezpieczne, ale każda ciąża jest inna i wszystko trzeba kosultować z lekarzem
napisał/a: Partycja 2014-12-17 16:41
mi lekarz w ciąży jak miałam problemy pozwolił brać urinal, ale fakt wszystko lepiej sprawdzić dwa razy, w każdym bądź razie mi pomogło
napisał/a: Siatkareczka 2014-12-18 10:11
generalnie urinal to suplement w składzie posiada wycia z żurawiny i mnóstwo witamin więc to nie powinno zaszkodzić maluchowi.
napisał/a: maja-z1986 2014-12-22 19:41
to prawda, że to suplemet, w ultoce też napisane, że przeciwskazań brak, więc pewnie pozwoli ci brać w ciąży, ale każda ciąża jest inna, konsultacja nie zaszkodzi :)