Ureoplasma - drogi zakażenia

napisał/a: zanetkamaz 2012-03-06 08:27
Witam,
Niedawno dowiedziałam się, że jestem zarażona bakterią Ureoplasmy. Wiem, że jest to choroba, która jest przenoszona drogą płciową. Interesuje mnie czy można zarazić się tą chorobą też przez bieliznę, ubranie, czy z toalety? Nie wiem czy przypadkiem nie zaraziłam kogoś z mojej rodzinki i czy potrzebuję wszystko gruntownie odkazić. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo szukałam w internecie i nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.
Pozdrawiam
zanetkamaz
napisał/a: ~Anonymous 2012-03-07 09:28
z tego co wiem to można się zarazić głównie przez stosunek płciowy z zakażoną osobą.
Nie masz co odkażać całego domu... Ważne jest żeby mieć swoje prywatne rzeczy do higieny, ręcznik itd. no i uważać w miarę możliwości.
napisał/a: eloelo 2012-03-07 15:13
nie wiele moim zdaniem wiadomo na temat tej bakterii, ja też mam Ureaplasmę, ale dotarłam do badania z którego wynika że jest to Ureaplasma parvum-gatunek mniej zjadliwy niż Ureaplasma ureallitycum. A typowe badania stwierdzają tylko urepalsamę, bez róznicowania. Przy czym ta pierwsza jest ponoć stałym bywalcem flory bakteryjnej pochwy. Mimo to podjęłam leczenie (bo jestem w ciąży) antybiotykiem(summamed-co wyszło z antybiogramu) i profilaktycznie biorę provag przez dłuższy czas. Lekarz nie kazał mi badać partnera więc nie jest chyba oczywiste że mozna się zarazić tylko przez kontakt płciowy.
napisał/a: ~Anonymous 2012-03-07 15:42
lolaaa napisal(a):Lekarz nie kazał mi badać partnera więc nie jest chyba oczywiste że mozna się zarazić tylko przez kontakt płciowy.

Nie wiem dlaczego nie kazał badać partnera jak przy zwykłej grzybicy pochwy leczy się również partnera.
Ureoplasma przenosi się GŁÓWNIE poprzez kontakty seksualne z zakażoną osobą.
O innych sposobach zakażenia się nie mówi pomimo tego, iż z pewnością występują ale pewnie są rzadkością w porównaniu do tej drogi zakażenia.
Pomimo wszystko uważam, że partner też powinien się pod tym kątem zbadać i ew. przejść takie samo leczenie jak Ty.
Pozdrawiam.