Uraz w kostce i w kolanie

napisał/a: piotrdy 2017-01-03 07:34
Witam
kilka dni temu potknąłem się i z impetem lewą nogą z krawężnika wpadłem do dołku za nim. Po ok pól godziny gdy leżałem w łóżku zaczęła mnie boleć kostka po wewnętrznej stronie tak, że skóry nie dało się dotknąć ale o dziwo nie było i niema żadnej opuchlizny. Taki ból ten często się powtarza i jest czasem pulsujący. Oprócz tego mam też czucie kłucia od góry wewnątrz stawu skokowego i kolanowego pod rzepką a nawet w biodrze. Cała noga mnie boli zwłaszcza przy chodzeniu i po tej czynności.
Byłem u lek. rodzinnego i przepisał tyko maść i kazał kupić opaskę uciskową na staw skokowy.
Czy to wystarczy?
napisał/a: PioCS 2017-01-05 08:26
Witam, proszę sie udać do fizjoterapeuty niech zbada stopę i kolano, być może doszło do przyblokowania którejś z kości stępu, być może został przeciążony mięsień. Ciężko powiedzieć czy opaska uciskowa pomoże. pozdrawiam
napisał/a: Marekgipsiarz 2017-01-10 17:54
najpierw prosze zajsc do ortopedy w celu upewnienia sie, ze nie ma tam zadnego uszkodzenia kostnego badz tez nerwowego. Pojscie do fizjoterapeuty moze sie wiazac z pogorszeniem sytuacji
hepatica
napisał/a: hepatica 2017-03-29 15:00
Wspomagająco zażywać można suplementy, które zawierają Shilajit (mumio), czyli naturalną wydzielinę skalną. Jest źródłem bardzo dobrze przyswajalnego wapnia, fosforu i magnezu, które są ważnymi substancjami budulcowymi tkanki kostnej. Zawiera także witaminę D, która ułatwia przenikanie tych minerałów do kości. Dlatego zalecany jest w przypadku złamań, a także zwichnięć i skręceń stawów.
napisał/a: klaudiag 2017-04-04 10:42
Jeśli nie widzisz poprawy to lepiej skonsultuj się ze specjalistą. Ja jak miałam problemy ze stawami to chodziłam do kręg-clinic w Poznaniu więc możesz śmiało tam się udać. Mają ortopedów i fizjoterapeutów.
napisał/a: zajacgirl 2017-04-26 14:43
miałam kilka razy skręcone kostki...zazwyczaj stosowałam reparil albo voltaren i altacet....zazwyczaj pomagało. Raz niestety na tyle źle stanęłam na stopie, że przez ponad miesiąc chodziłam do fizjoterapeutki. Miałam terapię manualną i terapię INDIBA. Okazało się, że mam coś nie tak z mięśniem na całej długości nogi, aż do biodra. Terapia była bardzo bolesna, ale od tej pory nie skręciłam nic. Polecam konsultację z lekarzem, albo fizjoterapeutą, bo urazy zdarzały mi się bardzo często a od listopada mam spokój.... :)
napisał/a: Pistia 2017-05-21 22:44
Nie wiem na co czekasz. Ja od razu z takimi urazami kieruje się do specjalistów w RexMedica Sport . Nigdy nie wiadomo co tam mogło Ci się stać i lepiej to sprawdzić poprzez badania RTG czy też MR jeśli będzie taka potrzeba. Lekarz rodzinny tutaj nic nie wskóra może jedynie coś przeciwbólowego dać tak jak Ty dostałeś. A jeśli chodzi o urazy stawu skokowego i kolana to nie ma żartów...