Uraz palca (kciuka)

napisał/a: Tomas79 2014-05-08 14:06
Witam, dokładnie tydzień temu na skutek uderzenia kciuk lewej ręki został pęknięty paznokieć trzymał się tylko na 2 3 mm2, szybko pojechałem na oddział do szpitala tam lekarz usunął paznokieć całkowicie założył kilka szwów, opatrunek i dał mi skierowanie po poradni specjalistycznej. Do poradni chodzę od ponad tygodnia na początku codziennie na zmianę opatrunku potem co 2 dzień - za każdym razem przyjmuje mnie inny lekarz i mam wrażenie że każdy próbuje leczyć według własnych metod (praktycznie za każdym razem stosowane sa inne środki), mam obawy czy tak powinno być, czy szukać jakiegoś gabinetu prywatnego? jest jakakolwiek szansa że paznokieć mi odrośnie - bo jak na razie nikt mi nic nie mówi a palec wygląda strasznie?
Są może jakieś środki które mógłbym sobie kupić które pomogłyby w leczeniu?
Za odpowiedź dziękuję.
napisał/a: piotrosiama 2014-05-08 20:12
Po urazach/usunięciach paznokcie bardzo powoli odrastają. Niestety nie ma też żadnych maści, kremów itp. stymulujących odrost paznokcia - sprawę zostawiamy naturze i należy uzbroić się w cierpliwość.
napisał/a: Tomas79 2014-05-09 11:34
A jest w ogóle szansa że taki paznokieć odrośnie?
Jak długo utrzymuje się ból po takim urazie, w moim przypadku minął już ponad tydzień i momentami zaczyna mnie boleć bardziej czuje jakby mocne kłucie w środku palca.
napisał/a: piotrosiama 2014-05-09 20:44
Odrośnie tylko nie wiadomo w jakim kształcie będzie płytka paznokcia. Troszkę za długo utrzymuje się ten ból - masz w jakiś sposób zabezpieczony ten palec by nie dopuszczać do ew. urazów ?
napisał/a: Tomas79 2014-05-10 20:48
Tak mam obandażowanego i usztywnionego, w poniedziałek mam iść na zdjęcie szwów, dzisiejszej nocy mnie dość mocno bolał wziąłem przeciwbólowe, w ciągu dnia wygląda że się poprawia nie miałem jakichś większych boleści. Dzięki za pomoc.