Uraz nosa a bóle mięśni.

napisał/a: maxrockatansky 2013-07-18 20:20
Hi,

6 dni temu oberwałem w nos, polała się krew, trochę pobolało i o wszystkim na drugi dzień zapomniałem i nie czułem znacznego bólu. Dopiero od wczoraj ból się znacznie nasilił i do tego wieczorem doszły okropne bóle mięśni/kości(?) nie jestem pewien jak to nazwać, to takie bóle jak przy grypie. Najbardziej nogi i ręce. Czuję ogólne rozbicie w związku z tym. Dzisiaj nadal odczuwam te bóle w takim samym natężeniu, nos nadal boli od wczoraj i ból promieniuje trochę w stronę podniebienia. Byłem na pogotowiu i opowiedziałem historię z nosem, zlecono mi zdjęcie, lekarz z pogotowia stwierdził ze zdjęcia że wszystko jest w porządku a gdyby mnie nadal bolał to wypisał mi skierowanie do laryngologa. Moje pytanie brzmi czy te bóle mięśni/kości mogą mieć jakiś związek z tym urazem nosa. Gdzieś przeczytałem że przy urazach (chociaż bardziej złamaniach - a tego lekarz z pogotowia nie stwierdził) może dojść do zakażenia. Ale rozumiem że jest to równoznaczne z podwyższeniem temperatury? Wczoraj mierzyłem pod pachą i wyszło książkowo (36,6), przed chwilą 37,6 (trzymałem dłużej termometr, ponad 10 minut). Ktoś mi może pomóc zdiagnozować pochodzenie tych bóli?