Upośledzenie lekkie i renta? możliwe

napisał/a: Karl 2011-03-18 02:20
Witam Zaczne od tego że text może nie być dla wszystkich zrozumiały ponieważ nie jestem pisarzem.... a wiec: Tak się składa że zaraz kończę 18lat i będę pełnoletni a przez to że mogę miec upośledzenie umysłowe stopnia lekkiego (niby iq 93 wasi-r ale różnica pomiędzy skalą werbalną a niewerbalną jest spooora około 4stopnie - z tego co pamiętam na kartce -, werbalna na przeciętnym poziomie a płynna w dół + to że pani psycholog napisała mi że mam problemy z pojmowaniem pojęć abstrakcyjnych, mocno zaburzoną pamięć logiczną i w miare dobrze rozwiniętą pamięć mechaniczną). Dodam jeszcze że choruje na agorafobie + depreche + bardzo niską dojrzałość emocjonalną, Więc czy istnieje możliwość żebym dostawał rente socjalną???
Niezdziwie się jeżeli mnie wyzwiecie od leni ale dla mnie wyjśćie z domu to jest prawdzi koszmar!! Wychodze na dwór patrze na innych ludzi którzy są normalni to mam ochote sie po prostu zajebac albo że się ich panicznie boje że się gapią na mnie jakby nic innego do roboty nie mieli tylko mną sie interesowac :O. Boje się wielkich przestrzeń zwłaszcza jak jest tam pełno ludzi,samochodów itd. Możecie mnie wyzywać od leni,nierobów,gorzej niż czubków... ale to nie jest śmieszne, dla mnie nie "nie ide do pracy bo mi sie chce" tylko to co opisałem po wcześniej czyli że się boje wszystkiego...... Na dodatek mam nauczanie indiwidualne od ponad 1.5rok (3gim gdyby nie nauczanie indiwidualne bym wylądawał w specjalnej a wtedy to już by mnie nie było) gdyż leżałem w szpitalu psychiatrycznym na ciężką depresie i nerwice lekowa. Tam stwierdzili że najlepszym dla mnie wyjściem będzie nauczanie indiwidualne. WIĘC czy mogę ubiegać się o rentę czy mam się leczyć z czegoś z czego i tak nigdy się nie wylecze... Ale wy jesteście od pomagania i zaraz bedziecie walic teksty: TO SIE DA WYLECZYC (ALE U MNIE SIE NIE DA!, biore jakieś tabletki na te choroby. aha bym zapomniał nieraz mam takie odpały że mam urojenia prześladowcze czy jakoś tak że sobie coś wmawiam (a właściwie to to jest pierwsza myśl jaka mi automatycznie przychodzi do głowy i cały czas mam ją w głowie) że mnie ktoś np. chce zrobic jakas złą rzecz. WIEC: CZY MOGE SIE UBIEGAC O RENTE PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZĄ ODPOWIEDŹ KOGOŚ OBEZNANYM W TYM TEMACIE



Pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2011-03-18 11:01
Witaj Karl - sprawa nie jest taka prosta bo renta socjalna bywa przyznawana osobie która jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu. Jak zapewne wiesz renty przyznaje ZUS na podstawie dostarczonej dokumentacji medycznej i co najważniejsze posiłkując się pisemną oceną lekarza orzecznika. Wniosek możesz złożyć choć szczerze wątpię czy otrzymasz pozytywną dla Ciebie decyzję.
napisał/a: Karl 2011-03-18 12:59
A jeđli okazało by się że mam zespół paranoidalny ?
napisał/a: piotrosiama 2011-03-18 13:01
Ale to ostatecznie decyduje ZUS a nie my - spróbować zawsze możesz nie chcę Cię zniechęcać, ale kiepsko to widzę.