uposledzenie kurczliwosci drog zolciowych

napisał/a: sebastian kot 2007-11-04 17:03
prosze o udzielenie mi informacji co oznacza termin:uposledzenie kurczliwosci drog zolciowych.co to znaczy w praktyce?czy to refluks?dziekuje
napisał/a: Peter 2007-11-05 09:34
Wątroba produkuje praktycznie bez przerwy żółć. Jest ona magazynowana w woreczku żółciowym. Zaburzenia w kurczliwości dróg żółciowych mogą objawiać się pewnymi zaburzeniami (zastój żółci, nadmierne wydzielanie żółci), co z kolei moze powodować pewne problemy gastryczne. Nie jest to typowy refluks, chociaż pewne objawy mogą się z tym kojarzyć.
napisał/a: sebastian kot 2007-11-05 13:59
witam.to.znowu ja.a jakie sa objawy tej dolegliwosci i jak sie ja leczy?dziekuje za odpowiedz
napisał/a: Peter 2007-11-05 14:31
Czy pytasz ogólnie o objawy, czy problem dotyczy Ciebie? Bo nie ma charakterystycznych objawów dla tej dolegliwości. Mogą być bardzo niespecyficzne i trudno "dopasowywać".
Jeśli chcesz jakiejś konkretnej porady, masz jakieś dolegliwości, to napisz tutaj lub na moje PW.
Pozdrawiam
napisał/a: sebastian kot 2007-11-05 15:39
tak,chodzi o mnie ,ale moje dolegliwosci to jedynie wrazenie,ze cos mi zalega w przelyku i czasem gdy mi sie odbije to do gardla dostaje sie kwasna substancja.nie wiem czy powinno sie to leczyc,jak powazne jest to schorzenie.
napisał/a: Peter 2007-11-06 07:35
To, co opisujesz to faktycznie refluks. Jesli w badaniu (gastroskopia) stwierdzono np. zaleganie żółci w żołądku, to przyczyną może być właśnie ta upośledzona kurczliwość przewodów żółciowych. Powinno się to leczyć.
napisał/a: aldona82 2007-11-17 13:06
Bardzo proszę o pomoc, odchodzę od zmysłów!! Do lekarz idę w poniedziałek!
o czym świadczą moje wyniki badań:
AIAT 31.8
AspAT 22.5
TSH 3- generacja 8.46
HBs antygen ujemny
wynik w surowicy
p/c anty - HCV
wynik w surowicy: dodatni