Uporczywy ból brzucha

napisał/a: luk52 2013-08-21 00:40
Witam
Przybliżę Wam skróconą historię moich dolegliwości.
Na początku bolał mnie brzuch prawie cały czas nie zależnie od jedzenia. Zrobiłem wszystkie wyniki w tym gastroskopię i wyszła niestrawność. Była robiona kolonoskopia i w rozpoznaniu mogę mieć IBS ale nie muszę. Wyszło na to, że wszystkie wyniki dobre a bóle dalej są.
Stwierdziłem, że są to na tle nerwowym. Jestem wybuchowy i szybko się złoszczę. Jak chodziłem do szkoły to się przejmowałem "pierdołami" i bolał mnie brzuch a przy stresie odczuwałem potrzebę załatwienia potrzeby fizjologicznej. Ogólnie jak sobie o czymś pomyśle to zaraz boli mnie brzuch i czasami przelewa mi się w jelitach. Tak nie można funkcjonować jak pójdę gdzieś do pracy i cały czas będę miał problemy z żołądkiem... Proszę o jakąś radę. Dodam, że nie pomaga wyciszanie się i głębokie oddychanie to już za daleko zaszło. Jedynie co mi pomaga to trening na siłowni tam nic nie czuje ale to tylko przez ok 2h.

Suplementacja:
Ulgix wzdęcia (80mg): po obiedzie i kolacji
Biotyk Complex: czasami
Neomag sport tabl. musujące 3x w tyg po treningu
Tri mag b6 (OLIMP) 3x w tyg
Ferro Chel Pro Efect: czasami
Siemie lniane
kiedyś Bioprazol

Mam astmę.
Z góry dziękuje za poradę.
napisał/a: luk52 2013-08-26 00:49
Możecie polecić jakieś tabletki na uspokojenie dostępne bez recepty?
napisał/a: Ell 2013-08-26 09:23
co to znaczy " na podstawie kolonoskopii moge miec IBS ale nie musze">
napisał/a: luk52 2013-08-26 19:26
No w kolonoskopii mi wyszło w rubryce:
Rozpoznanie wstępne: IBS
Opis:....
Rozpoznanie końcowe: obraz endoskopowy prawidłowy
napisał/a: Ell 2013-08-27 08:21
jezeli rzeczywiscie boli brzuch kiedy jestes w stresie, to moze byc IBS.
Leki ba IBS toSanprobi IBS, Tribux.

Przejdz sie do apteki, to farmaceuta doradzi.
napisał/a: luk52 2013-08-27 13:50
W stresie boli brzuch i odczuwam oddanie potrzeb fizjoloigicznych najgorzej było jak trzeba było poprawiać jakiś sprawdzian i przed maturą musiałem kilka razy skorzystać z toalety.
napisał/a: luk52 2013-09-03 22:37
Dzisiaj przypadkowo znalazłem w mojej dokumentacji jak byłem kiedyś na wizycie u gastroenterologa, że miałem wypisany Sanprobi IBS ale widocznie nie było w aptece i nie brałem. Jutro mogę to kupić i zacząć brać. I teraz moje pytanie brzmi czy mogę ten Sanprobi brać tak jak zalecane miałem rano a do obiadu Biotyk Complex?
napisał/a: luk52 2013-09-16 22:43
Odnawiam temat.
Biorę rano Sanprobi IBS co drugi dzień podczas obiadu Biotyk Complex i Ulgix wzdęcia, ok godz po obiedzie Jeliton i po śniadaniu Neopersen forte. I jak dzisiaj rano szykowałem się na rozmowę o pracę rano po przebudzeniu poszedłem do ubikacji. Potem normalnie zjadłem i jeszcze przed wyjściem mnie przycisło i musiałem iść i potem trochę mi się w jelitach przelewało. Jak byłem w tamtym tyg u lekarza rodzinnego i powiedziałem, że jak się denerwuje to mam problemy żołądkowe to nic nie powiedziała. Wypisała mi Duspatalin mam go brać? A co na nerwy? Proszę o pomoc.