uporczywe swędzenie !

napisał/a: heniu1232 2014-03-27 21:01
Witam, jestem nastolatkiem. I nie ukrywając bo od około 2 lat, pojawiły się u mnie dziwne zmiany skórne(nie, nie chodzi tutaj o trądzik). Zaczęło się na biodrach. A konkretniej to na jednym z nich, siedząc przed komputerem poczułem silną potrzebę podrapania się. Jednak po chwili swędzenie powracało nasilone, a co kilka dni historia się powtarzała. Z czasem w miejscu drapania zrobiła się szorstka ciemnobrązowa skóra(pewnie od drapania). Po około miesiącu to samo zrobiło się na drugim biodrze. Być może to tylko kwestia przypadku jednak dodam, że kolejne swędzenia które pojawiały się w dłuższych odstępach czasu, występują tak jakby symetrycznie względem osi mojego ciała. Tzn, na obydwu biodrach, na obydwu rękach, i obydwu piszczelach. Wyjątkiem są plecy gdzie plamy są położone losowo.
To wszystko wygląda mniej więcej tak, że najpierw pojawia się czerwona plamka która z czasem przekształca się w ciemnobrązową bardziej szorstką, i tuż obok robią się kolejne swędzące czerwone.
Byłem u dwóch dermatologów z nfz i prywatnie. Żaden nie wiedział co mi dolega.
napisał/a: dor_salva 2014-03-28 13:17
a może masz alergię pokarmową? Zaobserwuj co jesz i kiedy ci to wyskakuje. Niektóre produkty nas uczulaja dając znać dopiero po 2-5 dniach na skórze może tu tkwi problem. Alergolog zrobił ci jakieś badania?
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-31 14:42
Mógłbyś wykonać badanie IgE, OB, CRP, morfologia krwi. Pozdrawiam.
napisał/a: karolina886 2014-05-29 10:14
Co masz na mysli apropo alergi pokarmowej? Badania wykonuje alergolog?