Uporczywe gazy w żołądku po jedzeniu

napisał/a: gastrogosc 2015-05-19 21:17
Witam,

mam dość spory problem z układem trawienia. Ponad 2 miesiące temu brałem przeciwzapalnie kilka tabletek ibupromu dziennie (zalecenie lekarza przy innej chorobie) przez okres 2 tygodni. Po ukończeniu "kuracji" po zjedzeniu fast fooda następnego dnia odczuwałem bardzo silny ból brzucha - głównie środek pod żebrami, ale ból promieniował na lewą i prawą stronę. Internista zapisał mi Anesteloc, który pomógł początkowo, ale po miesiącu objawy wróciły. Gastrolog przepisał mi Controloc 40, Meteospasmyl oraz Sanprobi IBS. Niestety objawy nie zniknęły. Na USG jamy brzusznej radiolog nic nie stwierdził poza sporą ilością gazów w żołądku.

Aktualne objawy wyglądają tak, że po zjedzeniu czuje się pełny, brzuch jest nadęty oraz ewidentnie w żołądku tworzą się gazy, które nie uchodzą tylko pozostają w brzuchu. Mam problemy z odbijaniem po jedzeniu - nie mogę się zmusić aby gazy mi się odbiły. Ulgę dopiero przynoszą No-spa wraz z Ulgix wzdęcia max.

Proszę o poradę co mogę zrobić z tym dalej.

Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2015-05-20 10:57
Witaj,
gazy, wzdęcia tworzą się zwykle albo z nietolerancji albo przerostu patogenów (np. grzybicy, pasożytów).
Masz zachwianą równowage flory bakteryjnej, więc pewnie to jedno i drugie.
Nie wiem, co jesz ale na pewno źle, bo objawy się wzmagają a leki Ci nie pomogły i nie pomogą.
Na początek odstaw cały nabiał, cukier, gluten. Zobaczysz, ze od raxu poczujesz sie lepiej. jeśli objawy będą dalej to trzeba dokonywac dalszych cięć w diecie, bo tylko eliminacja pomoże Twojemu organizmowi się oczyscić i zminimalizować stan zapalny.
Bierz probiotyki, kiszonki (ale teraz to cięzko z nimi)
Pozdrawiam :)
napisał/a: gastrogosc 2015-05-20 11:11
Witam,

dziękuje za odpowiedź. Moje odżywianie w ostatnim czasie jest bogate w sporą ilość warzyw, mało mięsa, dużo wyrobów zbożowych. Pije sporą ilość ziół (rumianek, pokrzywa, mięta itd). Praktycznie nie pije alkoholu, nie palę papierosów.

Wczoraj na przykład na obiad jadłem warzywa na parze - brokuł, marchew oraz pietruszka. Niestety pół godziny po zjedzeniu ponownie jest taki objaw, że żołądek wypełniają gazy, które nie do końca chcą "uciekać". Pojawia się przy tym mały ból głowy.
Jako probiotyk biorę Multilac, a kiszonką to nie wiem czy to dobry pomysł bo aktualnie biorę Controloc 40, który ogranicza wydzielanie kwasu w żołądku. Robiłem również badanie z kału w kierunku helicobacter, w badaniu nic nie wyszło.
Problem z gazami pojawia się również po wypiciu napoju gazowanego.


Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2015-05-20 11:28
Dużo drogi jeszcze przed Tobą, nim zrozumiesz jak sobie szkodzisz przyjmując leki typu Controloc.
Nie masz problemów z nadmiarem kwasu ale jego brakiem ! tym lekiem uposledzisz sobie produkcje kwasu doszczętnie.
Jak masz czas, poczytaj problemy ludzi w tym wątku. Każdy niemal podobny, bo ludzi trawią podobne problemy gastryczne, wynikające ze złej diety.
To, ze po tak zdrowym obiedzie Ci nadal xle jest wynikiem twojego stanu. To szybko sie nie poprawi.
Musisz się najpierw oczyścić dobra dietą.
Ale ja nieprzekonanego przekonywac nie będę :)
Nie pij nic gazowanego. Wkurzasz tylko jelita :p
Pozdrawiam.