upławy

napisał/a: annnia2 2011-10-13 20:06
Witam, ja wiem że były już wątki dotyczące problemów z upławami. Przejrzałam je oczywiście, ale doszłam do wniosku że lepiej będzie jak opiszę swój problem, mam nadzieję że ktoś mnie może uspokoi albo doda otuchy.

Od 3 lat współżyję ze swoim chłopakiem, nigdy nie miałam problemów z niczym.
Od jakiegoś czasu mam zółto-białe upławy. bardzo brzydko pachną, bardzo. mam je codziennie, wiem że muszę odwiedzić ginekologa. ale czy ktoś móglby mi powiedzieć czy może to są oznaki jakiejs choroby i czy można to wyleczyć bez większych kłopotów? ja bardzo się boję, jestem typem tzw panikary i jestem przerażona.

proszę o pomoc, z góry dziękuję.
napisał/a: ~Anonymous 2011-10-14 09:19
poczytaj o grzybicy pochwy. Objawy pasują. Bez leczenia się nie obejdzie...
Polecam wizytę u ginekologa.
napisał/a: annnia2 2011-10-14 21:42
a nieleczona do czego może prowadzić?
napisał/a: eternity1 2011-10-22 22:16
annnia napisal(a):a nieleczona do czego może prowadzić?


Nie zastanawiaj się do czego może prowadzić, bo to nic dobrego. Lepiej udaj się do lekarza, który zaleci Ci krótką terapię lekami i będzie ok. Im dłużej czekasz tym gorzej.
napisał/a: wikam2 2011-10-23 11:37
annnia napisal(a):a nieleczona do czego może prowadzić?


"Należy leczyć grzybicę pochwy, gdyż zaniedbane zapalenia grzybicze mogą być przyczyną stanów zapalnych wyższych odcinków dróg rodnych, powstania zrostów zapalnych, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do niepłodności."*

*
http://kobieta-i-zdrowie.wieszjak.polki.pl/higiena-intymna/289856,Intymny-problem-kobiet--grzybicze-zapalenie-pochwy-i-sromu.html
napisał/a: Karola_24 2011-10-24 18:47
udaj sie do lekarza, a jak narazie wstrzymaj sie ze wspolzyciem bez prezerwatywy dla dobra partnera, mozesz kupic sobie tez lactovaginal, ktory na pewno Ci nie zaszkodzi, a poprawi srodowisko w pochwie dla rozwoju korzystnych bakterii, ktore moga zatrzymac rozwoj ewentualnej infekcji
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2011-10-25 19:40
Musisz się koniecznie prze leczyć i nie zapomnij o kuracji dal twojego chłopaka bo wtedy będziecie się zarażać w kółko i ciężko będzie wyzdrowieć, ja również dla poprawy swojej mikroflory podobnie jak post wyżej stosuje lactovaginal jest bardzo skuteczny i poleciała mi go mama więc jest sprawdzony na naszym rynku.
napisał/a: annnia2 2011-11-05 18:05
czesc, bylam u lekarza. oczywiscie okazalo sie ze jest to grzybica pochwy, dostalam leki dopochwowe oraz doustne. jeszcze nie zaczelam kuracji poniewaz mam miesiaczke, gdy skoncze na pewno dam znac. jesli chodzi o lek ktory mi polecacie mysle ze zakupie i bede stosowac, skoro nie zaszkodzi to pewnie, moge stosowac. chlopak dostal tez leki i bedziemy sie leczyc. mam nadzieje ze uda nam sie to 'brzydoctwo' zwalczyc.
napisał/a: karolina33 2011-11-14 20:28
hej :) ja też mam swego rodzaju problem.... od jakiegoś dłużeszgo czasu pojawiają mi sie takie mętne wydzieliny z pochwy, no wiadomo zapach tez jest specyficzny... nieprzyjemnie to znoszę ...no ciężko ...kurcze mam dopiero 16 lat, żadnych stosunków... boje się ...ale za wszelką cene nie chce isc do ginekologa ... moze mieliscie podobny problem i jest jakiś lek i pomoze ....hmmm?
napisał/a: eloelo 2011-11-24 12:36
bez recepty można zastosować clotrimazolum do smarowania zewnętrznie i ewentualnie mozna zacząć przyjmować probiotyki-u mnie sparwdza się provag, ale nie ma co zwlekać z wizytą u lekarza bo moga być potrzebne leki na receptę. A odwlekanie wizyty może jedynie zaostrzyć infekcję.
napisał/a: karolina33 2011-11-24 18:54
strasznie Ci dziękuje ...kupię i spróbuje :)
napisał/a: karolina33 2011-11-24 19:49
a jeszcze takie pytanka ...tylko niech odpowie ktoś kto sie zna...
czy to normalne... upławy u 16-latki ? i czy to w ogole upławy ?
jak to leczyć bez wizyty u ginekologa ...?