Upławy u nastolatki

napisał/a: Gyal1204 2010-10-21 08:21
Witam, mam od jakiegoś czasu problem z upławami. Czuję się przez to bardzo niekomfortowo, wręcz mokro przez cały czas. Upławy mają barwę zbliżoną do żółtawej, są bardzo gęste. Nie byłam jeszcze nigdy u ginekologa, a nie wiem co jest przyczyną tego problemu.Te upławy mam już jakiś czas, około miesiąca.
napisał/a: motylek.2 2010-10-21 08:34
upławy moga byc spowodowane infekcja, idz do gina a on przepisze ci leki.
napisał/a: lussi3 2010-10-21 12:00
Tak jak wyżej to infekcja bądź jakiś stan zapalny musisz iść do gina bo samo to nie przejdzie.
Pozdrawiam:)
napisał/a: wikam2 2010-10-21 13:29
A prócz upławów nic? Miesiączkujesz już?
napisał/a: Gyal1204 2010-10-21 15:34
Tak miesiączkuje, od 4 lat.
napisał/a: millo1 2010-10-22 10:59
skoro już od tak długiego czasu miesiączkujesz, to już też powinnaś dawno pójść na kontrolę do ginekologa. a nieprawidłowe upławy są bardzo dobrym pretekstem, aby to uczynić ;) żółtawe, gęste upławy mogą świadczyć o infekcji. jeśli dodatkowo mają nieprzyjemny zapach, to prawdopodobnie jest to infekcja bakteryjna, chociaż bez badań nie da się na 100% tego stwierdzić. także wizyta u ginekologa jest nieunikniona. jeszcze od siebie polecam zakup delikatnego płynu do higieny intymnej z kwasem mlekowym, noszenie bawełnianej, miękkiej bielizny i łykanie probiotyków ginekologicznych, które normalizują pH w pochwie i uzupełniają pozyteczne pałeczki kwasu mlekowego.
napisał/a: wikam2 2010-10-22 12:08
Czekolada a żółte upławy (gęste jak przy sluzie niepodnym) bez brzydkiego zapachu i bez innych jakichkolwiek dolegliwości (swędzienia, pieczenia, zaczerwienienia) co oznaczaja? Infekcję ale jaką? Grzybica? I to tylko na podstawie koloru? Pytam bo często sa takie zapytania. I to nie tylko na naszym forum.
napisał/a: millo1 2010-10-22 14:31
jeżeli barwa już zaschniętych że się tak wyrażę upławów jest żółtawa to nie oznacza żadnego stanu zapalnego. często też takie upławy są naturalne - jeżeli nie mają brzydkiego zapachu i nie towarzyszy im swędzenie ani pieczenie. niemniej barwa ta nie powinna być intensywna
napisał/a: wikam2 2010-10-22 14:32
Dzieki! Wreszcie ktoś to sprecyzował :)
napisał/a: lena-ol 2011-05-26 15:39
Jestem kobieta mam 19lat moj problem polega na dolegliwosci zwiazanej z tak zwanymi uplawami chodzi o to ze sa one tak duze ze wkladki mi nie pomagaja a bez noszenia ich bym brudzila bielizne maja one kolor bialy przezroczysty lub czasami zolty konsystencji galarety lub plynnej i cignacej ma nieprzyjemny zapach lub zaden bylam u ginekologa kilka razy ale on twierdzi ze to normalne jak to moze byc normalne jezeli nie moge nawet chwili nie miec wkladki ani pojsc na plaze czy wstyd jest mi rozebrac sie przed wlasnym chlopakiem... prosze o pomoc lub jakies leki. pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2011-05-26 19:27
Jeśli lekarz Cię zbadał i na 100% nie masz żadnej infekcji to moim zdaniem jest to normalne. To, że śluz i jego konsystencja podczas cyklu się zmieniają jest naturalne. Czasem kobiety mają bardzo skąpą wydzielinę inne obfitą. Tylko musisz mieć pewnośc, że serio nie masz infekcji,. Nic nie szczypie, swędzi, piecze?
napisał/a: lena-ol 2011-05-26 19:33
Nic nie szczypie ani nie swedzi wszystko jest oprocz tych uplawow obfitych to nie jest normalne jezeli nie moge nawet przez to ubrac kostiumu kompielowego ani pokochac sie z chlopakiem.... to chyba cos jest nie tak skoro co chwile musze zmieniac wkladke...