uplawy - mam sie bac?

napisał/a: ellaja1728 2010-01-31 12:19
witam.
od 2-3 miesiecy mam dziwne uplawy. zaczynaja sie ok. 20 dnia cyklu. cykl mam ok 30 dniowy.
sa one bialo-zolte, podobno bardzo "żrące", czasami robi sie "serek" i przy zetnieciu sie warg powstaje. trwaja one tak do okresu.
moze ktos mi cos powiedziec na ten temat?
do lekarza poszlabym juz dawno, tylko jest jeden problem, jest on ok 170km ode mnie i nie mam jak sie tam dostac.
napisał/a: wikam2 2010-01-31 22:01
Skoro wystepują z taka regularnością to może jest to zwykła wydzielina, której po owulacji jest wiecej?
Nie czujesz innych dolegliwości? Ile masz lat?
napisał/a: Kasieniek84 2010-02-01 22:45
Dokładnie jesli są zawsze co miesiąc w tym samym czasie to może być zwykła wydzielina która w zależności od dni cyklu może się zmieniać. jednak jeśli ma to nieprzyjemny zapach, inny jak fizjologiczny śluz, odczuwasz pieczenie, swędzenie itp to może sa to upławy co jest oznaką jakiejś infekcji
napisał/a: hanca84 2010-02-02 09:27
Musisz sie zastanowić ile jest tej wydzieliny i czy rzeczywiście jest jej za dużo jak na fizjologiczny śluz. Po owulacji zmienia sie środowisko w pochwie, więc wszelkie infekcje dają o sobie mocniej znać własnie przed okresem. To moze być np. zakażenie bakteryjne. A żadnego swędzenia nie czujesz?
napisał/a: ellaja1728 2010-02-05 08:03
wlasnie, ze jest swedzenie, czasami pieczenie
o stosunku w tym czasie moge zapomniec ... mam wrazenie jakbym wtedy drapala cos swedzacego...
najgorzej jest rano i weczorem. jesli dobrze sie umyje to mam spokoj na jakis czas.
nie ilosc mnie niepokoi tylko jakie sa i to swedzenie

wikam mam 27 i mam prawie 2-letnie dziecko
napisał/a: wikam2 2010-02-05 08:49
Acha :))) Czyli wiesz jak wygląda fizjologiczna wydzielina :))))
Wobec tego masz pewnie zakażenie. Nasila sie pod koniec cyklu bo tak jak napisała Hanca zmienia się w tym czasie
srodowisko pochwy i sprzyja rozwojowi bakteri itp....
Dizewczyny Ci powiedzą co dalej (ja się nie znam) ale bez wizyty u gina chyba się nie obędzie.
napisał/a: ellaja1728 2010-02-05 09:10
a juz mialam nadzieje, ze ktos mnie pocieszy i powie, ze samo to minie :( ehhh
z ta wizyta to jeszcze niestety musze sie wstrzymac. tak to jest jak sie mnieszka na zadupiu.
czekam na dalsze wskazowki :)
napisał/a: ellaja1728 2010-02-05 09:13
wlasnie sobie przypomnialam.. czy moze to byc po durex play mietowym? ostatnio doczytalam sie, ze wazny jest do 3 miesiecy po otwarciu. a ja uzylam go jak juz mial jakies 6 miesiecy.
napisał/a: hanca84 2010-02-05 10:08
Ale objawy występują zaraz po zastosowaniu? Bo słyszałam, ze on czasem działa podrażniająco. W żelu też mogły namnożyć sie bakterie jakieś, które przeniosłaś do pochwy. Niestety takie zakażenia trzeba leczyć u gina, bo środki bez recepty czy domowe sposoby są zazwyczaj nieskuteczne.
napisał/a: ellaja1728 2010-02-05 10:12
nie wiem czy to jest po zelu. tak tylko naszla mnie mysl ze moze to byc od tego, tyle ze pewnosci nie mam.
napisał/a: Kasieniek84 2010-02-05 22:38
Jak się ma na coś ucuzlenie to raczej jest zaczerwienienie, pieczenie czy swędzenie a nie prawidłowa wydzielina o jakiej pisałaś jak dla mnie to nie od tego i wygląda na infekcje intymna i bez lekarza ciężko a radze wybrać się ponieważ takie paskudne dolegliwości moga się ciągnąć i ciagnąć i nawracać jak są nie doleczone. Lekarz przepisze odpowiednie leki i ok będzie, a póki to nie wyjaśnione i nie wyleczone to radze nie współżyć gdyz mozna partnera zarazić. Jeśli to uczulenie na coś to może minąć samo a tu nie wygląda chyba na uczulenie i to samo raczej nie przechodzi. Jeśli chodzi o swędzenie to możesz kupic i używać Clotrimazolum w kremie, jest bez recepty i stosunkowo tanie jednak żeby problem zniknął trzeba zapewne go od środka leczyć.
napisał/a: ellaja1728 2010-02-06 11:15
dzieki za rady. niestety nie kupie sobie tego... jestem za granica i nie mam takiego wyboru w lekach jak sa w polsce