Uplawy ktore dziurawia majtki

napisał/a: attilka 2007-09-08 22:14
Witam,
Od jakis dwoch tygodni zauwazylam, ze moje majtki sa podziurawione, w miejscu w ktorych byly na nich uplawy. Na poczatku myslalam, ze to wina pralki albo proszku albo ze stringi slabej jakosciAle wyrzucilam juz 9-ta pare majtek. Nigdy przedtem nic takiego mi sie nie przydarzylo, nie widze tez, zadnych zmian w moich uplawach czy w ich zapachu.
Zanim pojde do ginekologa, chcialabym sie dowiedziec, czy to moze byc cos powaznego; Dziekuje za odpowiedz
napisał/a: Kasienka84 2007-09-10 09:06
Wizyta jest nieunikniona i powinnaś to sprawdzić. Zadne uplawy nie są prawidłowe bo oznaczają jakieś zmiany. Zapewne to jakaś infekcja, grzybica,drożdzaki itp. wsyztsko jest to wyleczenia jeśli cokolwiek masz, ale trzeba iśc do lekarza, on oceni co to jest i poleci leki. Wazne jest żeby nosić wkładki jak są upławy czy podpaski no i ja ymz rezygnowała ze stringów tylko używałam zwyczajnych majtek bawelnianych. pamiętaj o podmywaniu się specjalnymi plynami i warto wziąc może jakieś priobiotyki. Ale najpierw udaj sie do lekarze i on powie co i jak, Ciezko na forum ocenic, kazdy rodzaj upławów może świadczyć o czymś troszke innym.Pozdrawiam
napisał/a: millo1 2007-09-10 12:13
nie no, nie każde upławy są stanem chorobowym: cyt: "upława mi nazywamy każdą wydzielinę z dróg rodnych kobiety poza krwią". natomiast jeżeli zaczynają przybierać formę inną niż zwykle, mieć inny zapach, barwę i zaczyna temu towarzyszyć (choć nie zawsze) świąd, pieczenie, zaczerwienienie warg sromowych, to dopiero jest coś nie tak. powiem szczerze, że tutaj dziwna sprawa. może to jest jakieś zakażenie bakteryjne. może upławy mają nieprawidłowe pH i coś takiego w sobie, co wywołuje reakcję chemiczną z chociażby proszkiem do prania czy płynem do płukania... nie wiem, nigdy się z takim czyms nie spotkałam, ale na pewno musisz iść do ginekologa, zeby to wyjaśnić. ile można w sumie par gaci kupować?! :P a poza tym Kasieńka84 dobrze mówi - warto zrezygnować ze stringów, tamponow, mieć osobny ręcznik do higieny intymnej, używać płynu z kwasem mlekowym, łykać lacibios femina.
ps. a (jesli można spytać) nosisz bawełnianą bieliznę czy nie? zastanawiam się, czy materiał ma wpływ na powstawanie tych dziur ;)
napisał/a: attilka 2007-09-10 22:06
Nie nosze gaciochow z bawelny, raczej takie seksowniejsze z koroneczka, no i lajkry Od dawna takie nosze i nigdy tak mi ich nie przezeralo
A tak w ogole to sie podmywam tylko woda-tak mi zalecil lekarz, bo ciagle mialam jakies zapalenia lub grzybki, nawet po plynach do higieny intymnej. Tamponow nie uzywam, no a wkladki higieniczne ze stringami to nie bardzo. Zaczne chyba jednak nosic gaciochy z bawelny-maz sie ucieszy
Dzieki za odpowiedzi

[ Dodano: 2007-09-10, 22:09 ]
Glupio tak troche do lekarza isc i powiedziec, ze ci gacie przezera. No ale nic co ludzkie, nie jest obce
napisał/a: Kasienka84 2007-09-11 09:52
Wcale nie głupio isc od lekarza, w koncu robisz to dla swego zdrowia a lekarrz ma ci pomóc, Kobieta powinna sie podmywac plynem specjalnym z odowiednim PH ktory ma odczyn odpowiedni a sama woda nie zastapi tego. No neistety noszenie majtek takich jak nosisz nie jest dobre i byc mzoe dlatego masz co masz, przeciez bawelnaine majteczki nie musza byc brzydkie i wielkieitd jest tyle ladnych fig, ladnie wycietych z ozdobami,koronkami itp. Stringi pogarszaja sprawę a bez wkaldki jest bardzo niechigeinicznie, no ale to Twoja sprawa ostatecznie, nie wiem czy wiesz ze sa specjalne wkładki do stringów. Odpowiednia higiena tzn plyny sa takie dla alergików seria AA np i odowidnia bielizna jest podstawa i od tego trzeba zaczać.
napisał/a: Lalunaa 2007-09-12 11:19
znam rownierz przypadek, kiedy kobieta miala przez cale zycie upławy, i to obfite... taka jej natura i juz. a druga sprawa ze bielizna i higiena to podstawa. Moim zdaniem powinnas jeszcze poprosic ginekologa o cytologie.
napisał/a: attilka 2007-09-14 14:03
Witam ponownie,
Chcialabym sie dowiedziec, czy tu porad udzielaja specjalisci, bo to przeciez forum medyczne, prawda??????