upławy a antykoncepcja i ciąża

napisał/a: marcias225 2012-03-14 23:22
Witam, mam mały problem. Mam 19 lat, swój pierwszy stosunek przeżyłam dnia 14 lutego, gdzie doszło do zsunięcia się prezerwatywy, partner wyszedł tuż przed dojściem, aczkolwiek nie był pewien czy aby na pewno nic się nie dostało ( prezerwatywa została w środku we mnie a on doszedł do końca poza). Miałam wtedy dni płodne. Poszłam do ginekologa, przepadała mnie aczkolwiek nic nie stwierdziła, byłam jakieś 4 dni przed planowanym okresem. Dostałam tabletki antykoncepcyjne o nazwie Artizia. Dostałam miesiączki, aczkolwiek zazwyczaj mam znacznie obfitszą. Zgodnie z ulotką, zażyłam tabletkę 1 dnia miesiączki. Tuż po niej jak mi się skończyła a dostałam ją 3 marca, po 6 dniach do dziś mam upławy, bezwonne o barwie brązowej. Tableki zażywam po raz pierwszy, jest to 1 opakowanie. Moje pytanie brzmi następująco: czy te upławy to normalna reakcja na hormony czy muszę natychmiast skonsultować się z ginekologiem? Ponadto czuję jakby moje piersi były nieco większe, ale nic mnie nie boli. Nie mam żadnych objawów nudności, jakiś bólów brzucha itp.
napisał/a: wikam2 2012-03-15 00:13
Piersi bolą przez anty, okres był krótszy również przez nie a Ty pewnie masz plamienie, tak? :)
Jesli dostałaś normalny okres z normalnym pms to ciąże wykluczamy.
napisał/a: marcias225 2012-03-15 09:02
wikam napisal(a):Piersi bolą przez anty, okres był krótszy również przez nie a Ty pewnie masz plamienie, tak? :)
Jesli dostałaś normalny okres z normalnym pms to ciąże wykluczamy.




właśnie piersi mnie nie bolą, tylko wydają się jakby większe :)
mam plamienie właśnie i ono mnie niepokoi, jest brązowe bezwonne cały czas je mam i nie wiem czy to jest jakiś powód do strachu po tamtej sytuacji czy po prostu zwykla reakcja na hormony :)

dziekuje :)
napisał/a: wikam2 2012-03-15 10:43
Większe piersi, plamienie - to skutek anty.
Czytałaś ulotkę?
Dla spokoju możesz zrobić test ;)
napisał/a: marcias225 2012-03-15 13:37
wikam napisal(a):Większe piersi, plamienie - to skutek anty.
Czytałaś ulotkę?
Dla spokoju możesz zrobić test ;)




no chyba zrobię, bo nie wytrzymam tej niepewności :)
na ulotce jest napisane, że większe piersi zdarzają się ale bardzo rzadko, natomiast o plamieniu nie ma nic napisane. Jest jedynie tylko wspomniane o krwawieniu jako działaniu niepożądanym , a ja nie mam nic poza tym plamieniem i piersiami :)
napisał/a: wikam2 2012-03-15 13:48
Pierwsza lepsza ulotka z netu w/w tabletek :
"Bardzo często: ból głowy, migrena, krwawienia międzymiesiączkowe, plamienia (zwykle w trakcie pierwszych 2-5 cykli)."
Czyli podczas 2-5 opakowań.
3/4 kobiet stosujących anty zauważa powiększony (lekko oczywiście) biust.
napisał/a: marcias225 2012-03-15 17:16
wikam napisal(a):Pierwsza lepsza ulotka z netu w/w tabletek :
"Bardzo często: ból głowy, migrena, krwawienia międzymiesiączkowe, plamienia (zwykle w trakcie pierwszych 2-5 cykli)."
Czyli podczas 2-5 opakowań.
3/4 kobiet stosujących anty zauważa powiększony (lekko oczywiście) biust.




dziekuje, czuje sie spokojniejsza :)
zapytalam o te plamienia, bo akurat na ulotce leku Artizia nie znalazlam owej informacji o brazowych uplawach dlatego
dziekuje raz jeszcze ;)
napisał/a: wikam2 2012-03-15 20:47
nie ma za co! :))))
Jesli masz jakieś pytania - śmiało :)