Upadek ze schodów

napisał/a: seccoplast 2010-11-16 21:37
8.11.2010 Spadlam ze schodow bol po wypadku byl duzy wstalam i poszlam do domu.Pojawila sie opuchlizna lewej stopy,siniaki,krwiaki kostki zewnetrznej i kostki wewnetrznej.Bol stawu skokowego bol stopy przy chodzeniu.Robilam oklady wody z octem smaruje reparilem i nosze bandaz .Od wypadku minelo 7 dni opuchlizna jest mala ale siniaki na kostkach i pod nimi dalej sa ,ruszam palcami.boli mnie przy stawaniu i chodzeniu oraz mam uczucie goraca w stopie ,od kostki zewnetrznej w kierunku malego palca ta czesc tez jest sina .Nigdy nie mialam skrecenia,zwichniecia czy zlamania dlatego trudno mi okreslic co jes z moja stopa.
napisał/a: ulna 2010-11-17 10:36
Witam
Aby stwierdzić jednoznacznie co się stało należy wykonać rtg + badanie fizykalne. Tak na pierwszy rzut oka z opisu może wynikać, iż doszło do silnego stłuczenia, stąd też utrzymywanie się krwawych podbiegnięć na skórze do dziś (co byłoby de facto normalnym i naturalnym objawem) jednak jeśli występuje zwiększone ucieplenie kończyny, może to wskazywać na stan zapalny w stawie. Dopóki nie odbędzie Pani wizyty u lekarza, należałoby wykonywać (prócz tego co już Pani robi) okłady chłodzące, ograniczać przeciążanie kończyny, oraz zastosować elewację kończyny

pozdrawiam
napisał/a: seccoplast 2010-11-18 15:53
Bardzo dziekuje za odpowiedz.Minelo 10 dni od upadku ze schodow ,stopa jest zielono szaro zolta boli przy stawaniu i chodzeniu troszke mrowi i ciagnie .Stosuje masc reparil,tabletki reparil, glukozamine z witaminami stosuje opaske usztywniajaca na stope .Jestem za granica dopiero jak przyjade do polski to pojde do lekarza , czy to co stosuje pomoze wyleczyc .
napisał/a: ulna 2010-11-19 17:08
Zasinienie jest normalnym objawem. Jeśli noga nie będzie nadmiernie przeciążane dolegliwości powinny się zmniejszać. Nic z tych rzeczy nie powinno zaszkodzić, jeśli będzie stosowane krótkotrwale i nie będzie przedawkowywane. Po powrocie jeśli nadal będzie występował ból/ciągnięcie itp należy zgłosić się do lekarza.
napisał/a: seccoplast 2010-12-02 06:17
Zdarzenie mialo miejsce 8 listopada a dzisiaj jest 02.12 przez caly ten czas leze wstaje tylko jak musze codziennie rano odczuwam bardzo duzy bol jak stawiam stope w okolicy zewnetrznej i wewnetrznej kostki i stawu skokowego oraz na dlugosci odcinka kostki do malego palca.Martwi mnie ze krwiaki jeszcze calkiem nie zeszly .Kostka zewnetrzna jest opuchnieta ,caly czas stosuje bandaz uciskowy skonczyla mi sie masc reparil gel teraz stosuje heparin ratiopharm sport gel jeszcze stosuje tabletki reparil i glukozamine z kolagenem i witaminami .Od paru dni mam problem ze snem caly czas boli stopa w dzien i w nocy bol jest zmienny raz mocniej raz mniej boli .Bol ciagnacy ,dretwiacy,uciskowy.Kolor siniakow zielono szaro zolty siniaki az przy palcach lewej stopy ,staram sie stope trzymac wyzej jak boli mnie cala noga to jak usiade na chwile to stopa robi sie troszke sina .Po tak dlugim czasie lezenia myslalam ze bedzie w porzadku .Ja nie wiem czy to co sie dzieje jest normalne nigdy nie mialam skrecenia,potluczenia,zwichniecia czy zlamania.Moja lydka zrobila troszke wiotka ,jestem mloda osoba i na zadne choroby nie choruje.
napisał/a: ulna 2010-12-02 16:09
konieczne jest wykonanie tego co pisałam na początku czyli rtg i badania palpacyjnego być może pomocne okaże się również USG bez tego nic nie można powiedzieć
napisał/a: seccoplast 2010-12-15 08:23
8.12. Wizyta u ortopedy zrobiono mi zdjecie rtg i badanie palpitacyjne.Nie ma zadnego zlamania ani pekniecia.Lekarz zalecil zakladanie opatrunkow mialam zakladne juz 3 opatrunki nie przepisal zadnych lekow ani masci.Od soboty maz moj jest w szpitalu lekarze jak narazie stwierdzili ze ma wode w glowie i zakazenie bakteryjne martwie sie co to moze byc zrobiono jemu wszystkie badania w szpitalu a nie wiadomo do konca co to jest .Ja jestem sama bez zadnej pomocy ostatnio musialam troche pochodzic na tej chorej stopie i bardzo mi spuchla.Lekarz narazie kazal mi chodzic o kulach i chodze o kulach ale ostatnio musialam pare rzeczy zrobic a o 2 kulach sie nie dalo nic zrobic .