unormowanie układu pokarmowego

napisał/a: yellowgarden 2013-03-05 09:05
Całe życie, odkąd pamiętam, odżywiam się fatalnie. Przede wszystkim słodyczami popijanymi kolorowymi napojami, do tego fast foody. Domowy obiad raz na tydzień.
Mojemu trawieniu to nie przeszkadzało i było bez zarzutu do października 2009.
Przed każdym wyjściem z domu (pierwszym danego dnia) wędruję do łazienki 3 razy i to jest coś co MUSZĘ zrobić i w ogóle nie ma szans, ze wyjdę z domu bez tego. Do tego doszła skłonność do biegunek, codzienne gazy.
Jestem już zmęczona tą sytuacją ponieważ poważnie ogranicza moje życie towarzyskie.

Chciałabym unormować mój układ pokarmowy zanim będzie jeszcze gorzej, wiem, że wydaje się oczywiste co to jest zdrowe odżywianie i co powinnam zrobić, ale nie mam pojęcia.
Internet po wpisaniu 'unormowanie/naprawa układu pokarmowego' jest pełen wiadomości na temat zaparć, które mnie nigdy nie dotyczyły.
Chciałabym zwolnić perystaltykę jelit i móc znowu wyjść do ludzi bez obawy przed wypadkiem.

Dziękuję za odpowiedzi.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-03-05 12:32
Witam
Na temat zdrowego odżywiania, możesz znaleźć informację w moim artykule:
http://zdrowe-zywienie.wieszjak.polki.pl/dieta-w-chorobie/314687,Jak-powinien-odzywiac-sie-sportowiec-z-dolegliwosciami-gastrologicznymi.html
W celu uregulowania perystaltyki jelit zakupić preparat Debutir(2 razy dziennie).

Pozdrawiam