Ułamanie kośći / Pozbycie się gipsu | Powikłania

napisał/a: pearl-ash 2007-06-11 17:35
Witam, niedawno czyt. 06.06 podczas meczu koszykówki nabiłem się na piłkę, w efekcie jeden palec ma uraz, z początku myślałem że jest wybity, lecz był śiny oraz opuchnięty.

Poszedłem do szpitala na ortopedia, wsadzili mi pół ręki w gips na 34 tygodnie.
Ortopeda, stwierdził że mam małutki kawałem kości ułamanej (chodzi tu o środkowy palec lewej reki).

Po 5 dniach, czuje że palec mnie nie boli i mogę zdjąć gips, nie chce go więcej nosić, ze wzgledu na to że nie mam możliwości jak cwiczyć, co jest dla mnie bardzo ważne, i tu jest problem bo ja nie wytrzymam 3 tyg. w gipsie. Dlatego chciałbym zasięgnąć porady, boję się że jak zdejme na własną reke gips t, że pozniej będę miał niemile powikłania.

Na zdjęciu z RTG nic nie widać. Nie jestem lekarzem wiec nie potrafie obiektywnie ocenic.

Myśle nie jest to nic powaznego, ale nie chce aby pózniej mnie coś bolało, ponieważ za szybko ściągnąłem gips. Może przezuje 3 tyg. bez cwiczen ale bedzie trudno.

Ponizej zdjecie:


Co o tym sądzicie ?[img]http://img357.imageshack.us/img357/4682/fingerkz7.png[/img]

Nie będe na siłe sciągał gipsu bo zdrowie wazniejsze ale miło by było wrocic do cwiczen.[/b]